Studijní obor podle znamení: Berani jsou dobří učitelé, Lvi ovládnou divadelní prkna

26. 9. 2020 | Pro uchazeče na VŠ

obor podle zvěrokruhuVýběr správného studijního oboru není nic jednoduchého. Musíte si ujasnit své priority, zjistit, co vás baví, a v čem jste dobří. V praxi pak může nastat deziluze, když zjistíte, že studium oboru není takové, jako jste si ho představovali. Pokud jste momentálně ve fázi výběru a marně si lámete hlavu nad tím, co studovat, inspiraci můžete hledat i ve hvězdách. Astrologie rozhodně není exaktní, ale třeba se v některém z popisů znamení poznáte a inspiruje vás k dalšímu studiu

Vodnáři: sociologie

Typický Vodnář je někdo, kdo je spíš uzavřený, je extrémně inteligentní a přesvědčený, že všichni lidé si zaslouží být rovni. Proto je pro něj nejlepším oborem sociologie! Ta se věnuje všem aspektům lidské společnosti: tomu, jak vznikla, jak funguje i její struktuře. Obsah výuky bude nejenom stimulovat inteligenci Vodnářů, ale také uspokojí jejich silné sociální cítění.

Ryby: film nebo fotografie

Ryby mají od přírody jemnou povahu. Obvykle jsou lidé ve znamení Ryb moudří, citliví, emocionálně založení, dobře vycházejí s lidmi a milují své koníčky. Film nebo fotografie jsou dva obory, které Rybám pomohou rozvíjet jejich zájmy. Umělecké nadání Ryb, kterým často oplývají, jim pomůže uspět v libovolném kreativním průmyslu. Zaměstnavatelé ocení jejich schopnost pracovat s lidmi různých povah. Přirozená citlivost Ryb jejich uměleckým dílům propůjčí nebývalou hloubku, díky čemuž zapůsobí na širokou veřejnost.

Berani: vzdělávání

Berani jsou nezávislí a extrovertní, užívají si, když mohou situaci kontrolovat, dokážou být impulzivní, ale přesto jsou spíše než emočně prakticky založení. Vzdělávání a výuka studentů je pro ně to pravé, protože se jakožto extroverti rádi obklopují lidmi. Berani se řídí hlavou a nikoliv pocity, zůstanou klidní i během jednání s problémovými nebo neposlušnými studenty, což je pro práci pedagoga klíčové.

Býci: jazyky a literatura

Býci mají sklon milovat umění a během studia jazyků se s ním budou pravidelně setkávat, zejména s literaturou. Býci dokážou být tvrdohlaví, ale cení si odpovědnosti a chtějí mít svůj život pečlivě organizovaný. Stabilní struktura výuky jazyků, která zahrnuje čtení, diskuze se třídou a psaní textů, jim poskytne ten typ konzistentní rutiny, kterou mají rádi. Navíc je v tomto oboru bude pohánět dopředu jejich přirozená láska ke čtení a získávání znalostí.

Blíženci: obchod

Blíženci jsou zvědaví, extrovertní, milují lidi, rádi cestují, chtějí uspět a dokážou se přizpůsobit každé situaci. Díky studiu obchodu nebo marketingu se budou moci setkávat s lidmi, navštěvovat nová místa (v rámci těchto oborů se často cestuje) a vymýšlet a představovat nové projekty. Jejich zvědavost jim umožní plně se ponořit do práce a díky své touze uspět budou mít šanci dotáhnout to daleko.

Raci: tvůrčí psaní

Raci mají obvykle bujnou představivost, jsou kreativní, řídí se svými emocemi a vyhýbají se konfliktům. Studium tvůrčího psaní jim dovolí popustit uzdu fantazii a dát své kreativitě průchod. Svoje emoce přetaví v texty, které ostatní budou rádi číst. Kurzy tvůrčího psaní navíc bývají interaktivní, což Rakům dovolí komunikovat s ostatními studenty, pomáhat jim s jejich tvorbou a zpětně se od nich také něco naučit.

Lvi: divadlo

Lvi jsou kreativní, zbožňují výzvy, jsou extroverti, věří si a věří ve svůj talent. Divadlo jim umožní zazářit – ať už budou hrát nebo například pracovat jako choreografové. Snadno se přizpůsobí nečekaným situacím a výzvám, kterých je v divadelním prostředí čeká plno. A jejich přirozené charisma jim pomůže nejenom strhnout diváky, ale také snadno navázat přátelství s ostatními divadelníky.

Panny: chemie

Panny jsou přirozeně pracovité, mají analytický styl uvažování, preferují uspořádaný způsob života, jsou praktické a cílevědomé. Chemie jim dovolí využít všechny jejich silné stránky – od organizace práce v laboratoři až po silnou pracovní etiku. Navíc bude studium chemie stimulovat jejich intelekt, který je jednou z hlavních předností lidí narozených v tomto znamení.

Váhy: lékařství

Lidé ve znamení Vah jsou společenští, zůstávají za všech okolností v klidu a jsou vysoce inteligentní. Jejich klidná a okouzlující osobnost jim pomůže v tom, aby se s nimi lidé okamžitě cítili příjemně, díky čemuž budou léčit pacienty mnohem snáz. A protože jsou inteligentní, snadno si osvojí nové poznatky, což v tomto oboru rozhodně přijde vhod.

Štíři: politologie

Štíři často vyčnívají v hloučku lidí, protože jsou odvážní a asertivní, vynalézaví a snadno se ujímají vedení. Politologie jim umožní prosazovat své názory a svým charismatem strhnout ostatní lidi, jednotlivce, nebo klidně i skupiny na svou stranu. Štíři mají silný potenciál k tomu, aby se stali vůdci, těmi, kteří budou určovat směřování společnosti – a politologie jim v tom může pomoct.

Střelci: filozofie

Střelci mají skvělý smysl pro humor, jsou laskaví, optimističtí a rádi míří vysoko. Filozofie jim umožní začít na svět nahlížet novýma očima a uspokojí jejich lásku k cestování, neboť obor vyloženě vybízí k tomu, aby člověk cestoval a seznamoval se s nejrůznějšími myšlenkovými směry. Jejich smysl pro humor jim navíc pomůže najít něco humorného i v závažnějších tématech a vést fascinující konverzace s ostatními.

Kozorohové: historie

Typický Kozoroh je silně disciplinovaný, cení si tradic, je odpovědný a rád přemýšlí nad minulostí. Historie jim pomůže rozvíjet jejich přednosti. Nejde o lehký obor, protože studenti musí číst velké množství výukových materiálů, ale zodpovědní Kozorohové to zvládnou. Rádi se budou učit o historických událostech a přemýšlet nad tím, jak si z nich vzít ponaučení do budoucna i jaké poznatky z dějin by se mohly aplikovat i dnes.

Zdroj:
https://www.society19.com/

Další články k tématu

Jak si vybrat studijní obor

Jak si vybrat studijní obor

Čeká vás letos rozhodování, na jakou VŠ si podat přihlášku? Pokud zatím vůbec netušíte, jaký obor je pro vás nejvhodnější, poradíme vám, jaké otázky si musíte před rozhodnutím zodpovědět i jak zjistit, jaké jsou vaše silné stránky. Ujasněte si své cíle Předtím, než si podáte přihlášky, měli byste si zodpovědět následující: Proč vlastně chci jít …

číst více
Proč si na vysoké vybrat profesně orientovaný studijní program?

Proč si na vysoké vybrat profesně orientovaný studijní program?

Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to vlastně bude?“. Pojďme se podívat na to jaké výhody mají jednotlivé typy zaměření studijních programů. Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to …

číst více