Studenti architektury navrhli novou podobu onkologického centra v Brně

10. 8. 2021 | Aktuality

studium architekturyMasarykův onkologický ústav chystá výstavbu nového Centra onkologické prevence na brněnském Žlutém kopci. Možnou podobu nového centra navrhli studenti architektury brněnského Vysokého učení technického.

Centrum vyroste v bývalém areálu transfuzní stanice sídlící v Tomešově ulici. „Hlavním cílem je navýšit kapacity ústavu a soustředit preventivní péči do samostatného objektu s vlastním vstupem. Od nového centra současně očekáváme, že bude příjemným místem, kam lidé rádi přijdou pro odborné konzultace ohledně svého životního stylu nebo na preventivní vyšetření,“ sdělil ředitel ústavu Marek Svoboda.

Návrhu podoby centra se v rámci svých diplomových prací věnovalo deset studentů. „Návrh se snaží citlivě reagovat na potřebu rozšíření areálu. Nachází nejen cesty, jak oslovit širokou veřejnost, ale také jak svým řešením navázat spojení mezi přilehlým centrem města a areálem nemocnice, která je na horizontu Žlutého kopce dominantou,“ vysvětlila jedna z autorek Magdalena Buzová.

Na studentské návrhy a modely nového centra se veřejnost může zajít podívat do Galerie Žlutý kopec. Na stavbu samotnou si ještě pár let počkáme – má být hotová v roce 2026.

Zdroje: Brněnský deník

Další články k tématu

Vybíráte MBA? Přečtěte si 5 faktorů, které Vám pomohou zvolit ten správný program

Vybíráte MBA? Přečtěte si 5 faktorů, které Vám pomohou zvolit ten správný program

Pokud chcete být tím správným manažerem a lídrem pro svou firmu, držet krok se současnými trendy v businessu, či získat nové know-how z českých i zahraničních firem, MBA může být skutečně tím pravým pro Vás. Nechtějte však jen obyčejné studium. Hledejte programy, které Vám nabídnou něco navíc. Proč byste neměli brát výběr MBA na lehkou váhu? V České …

číst více