Student přepadl benzínku, protože potřeboval peníze. Vinu přiznal

25. 10. 2021 | Aktuality

student přepadl benzinkuStudent Filozofické fakulty na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích letos v červnu přepadl benzínovou pumpu. S plynovou pistolí se 21letý muž dožadoval po obsluze peněz, odešel však s prázdnou. Nyní stanul před soudem. Hrozí mu až desetiletý trest odnětí svobody.

„Přistoupil k obsluze čerpací stanice s namířenou krátkou střelnou zbraní se slovy nezlobte se, potřebuji peníze,“ popsal loupež žalobce Ivo Dvořák. Mladík v krátkých kalhotách maskovaný rouškou a kapucí měl podle obsluhy benzínky namířit jedné z žen pistoli na břicho. Když mu odmítla peníze vydat, pokusil se o totéž s její kolegyní. Ta ho rovněž odmítla a student odešel s prázdnou. Ženy následně zavolaly policii a poskytly jí detailní popis lupiče. Policejní hlídka pak mladíka do dvaceti minut zadržela v parku.

Hlavnímu líčení u českobudějovického soudu přihlíželi rodiče a dědeček studenta. Mladík k soudu dorazil ve stejném oblečením, v němž se o několik měsíců dříve vydal loupit. Podle své výpovědi chce být psychologem a trpí depresí, kterou si léčí drogami. Plynovou pistoli s osmi náboji, kterou měl u sebe během přepadení, měl zakoupit on-line.

V průběhu líčení podal student takzvané prohlášení viny. To obviněnému sníží trest. Přestože je mladík v podmínce za jinou trestnou činnost, žalobce pro něj navrhuje trest na spodní hranici sazby, která činí až deset let.

Soud bude pokračovat v listopadu vypovědí soudního znalce z oboru psychologie a psychiatrie, který posoudí, zda měl student v průběhu přepadení sníženou příčetnost a zda je pro něj vhodná protidrogová léčba.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: iDNES.cz

Další články k tématu

Denně jsem na telefonu sedm hodin. Čtyři z deseti studentů mají problém se závislostí

Denně jsem na telefonu sedm hodin. Čtyři z deseti studentů mají problém se závislostí

Březnová studie univerzity King‘s College přišla se znepokojivým zjištěním. Téměř 40 procent studentů je závislých na chytrých telefonech. Dotazníkové šetření na 1043 respondentech z londýnské školy také odhalilo souvislost mezi nadměrným užíváním telefonů a kvalitou spánku. A jak jsou na tom čeští studenti? Anketa VysokéŠkoly.cz ukazuje, že se se závislostí se potýkají i oni. Studie …

číst více
Agresivita i závislost na smartphonu. Jak rozpoznat, že teenager trpí depresí

Agresivita i závislost na smartphonu. Jak rozpoznat, že teenager trpí depresí

Deprese se u každého člověka projevuje jinak. Mnoho lidí předpokládá, že teenager v depresi musí být smutný, zamlklý a izolovaný. To však rozhodně neplatí pro všechny teenagery. Někteří se naopak s depresí vyrovnávají tak, že se chovají nezodpovědně nebo násilně. „Deprese je dlouhodobá porucha nálady, která ovlivňuje naše emoce, myšlení, chování, spánek i naše tělo. …

číst více
Mrazivé umění i věda. Navštivte Arktický festival!

Mrazivé umění i věda. Navštivte Arktický festival!

7. až 9. září proběhne v Praze a v Ústí nad Labem hlavní část již třetího ročníku Arktického festivalu. Festival s přídomkem Dny arktické a české kultury a vědy si i letos klade za cíl představit širší i odborné veřejnosti práci českých i severských vědců v oblasti arktických zkoumání a zároveň chce prohloubit kontakty mezi českými arktickými umělci. Na …

číst více