Středoškoláci se zúčastní mezinárodní soutěže robotických vozítek

13. 1. 2020 | Aktuality

working-handmade-car-model-construction-electronic_1421-3747Plzeňský kraj a Západočeská univerzita v Plzni společně pořádají mezinárodní robotickou soutěž ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020.

Soutěžící dostanou za úkol zkonstruovat robotické vozítko, představit ho mezinárodní porotě v anglickém jazyce a projet s ním co nejrychleji vytyčenou dráhu. Každé vozítko musí navíc po dráze převést pohár vody, kterou nesmí rozlít.

Porota ocení ta vozítka, která po dráze přejedou nejrychleji a vylijí nejmenší množství vody. V kategorii designu se bude hodnotit originalita kapotáže vozítka, ochrana elektroniky před vodou nebo zajímavé osvětlení.

Vítězné týmy se mohou těšit na hodnotné ceny. Dostanou stavebnice Zonepi Raspberry, chytré náramky a bluetooth reproduktory.

Plzeňský kraj zastoupí dva týmy žáků z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, dva týmy žáků ze Středního odborného učiliště elektrotechnického a dva týmy žáků ze Střední průmyslové školy dopravní.

Soutěž proběhne od 14. do 16. ledna a zúčastní se jí dvoučlenné týmy studentů ve věku 17 až 21 let nejenom z České republiky, ale také ze Slovenska, Německa, Chorvatska a Číny. Kompletní program soutěže i s časovým harmonogramem naleznete na stránkách Západočeské univerzity.

Zdroj:

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=2619

Další články k tématu

Robot českých studentů uspěl v mezinárodní konkurenci. Z Polska si veze bronz

Robot českých studentů uspěl v mezinárodní konkurenci. Z Polska si veze bronz

Čeští vysokoškoláci si mohou připsat další mezinárodní úspěch. V září proběhla v Polsku soutěž mobilních robotů European Rover Challenge. Soutěže se účastnilo celkem 29 studentských týmů z různých koutů světa. Český tým složený ze studentů katedry robotiky na Technické univerzitě Ostravy skončil na třetím místě. Třináctičlenný tým se se svým robotem K3P4 soutěže účastnil již …

číst více
Tramvaje budoucnosti budou bez řidičů

Tramvaje budoucnosti budou bez řidičů

Studenti Západočeské univerzity v Plzni navrhli tramvaje budoucnosti. Budou se řídit samy a jeden z modelů dokonce pomůže čistit ovzduší. „Tématem konstrukce a designu exteriéru bylo navrhnout stroj vhodný pro sériovou výrobu a reflektující technický pokrok,“ objasnil projekt Jan Korabečný, vedoucí ateliéru Produktový design II. Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výsledné návrhy hodnotila společnost Škoda Transportation. …

číst více
Ještě máte šanci podat přihlášku ke studiu na FEL ZČU

Ještě máte šanci podat přihlášku ke studiu na FEL ZČU

Fakulta elektrotechnická prodloužila termín pro podání přihlášek do bakalářského i navazujícího magisterského studia do 28. 4. 2019. „Reagujeme tím na vysokou poptávku po absolventech technicky zaměřených oborů v elektrotechnickém průmyslu.“ uvádí děkan Fakulty elektrotechnické, Zdeněk Peroutka. Slova děkana potvrzuje i průzkum, který v roce 2018 zveřejnila společnost ManpowerGroup. Z provedeného průzkumu vyplývá, že na trhu je především nedostatek …

číst více