Středoškoláci se zúčastní mezinárodní soutěže robotických vozítek

13. 1. 2020 | Aktuality

working-handmade-car-model-construction-electronic_1421-3747Plzeňský kraj a Západočeská univerzita v Plzni společně pořádají mezinárodní robotickou soutěž ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020.

Soutěžící dostanou za úkol zkonstruovat robotické vozítko, představit ho mezinárodní porotě v anglickém jazyce a projet s ním co nejrychleji vytyčenou dráhu. Každé vozítko musí navíc po dráze převést pohár vody, kterou nesmí rozlít.

Porota ocení ta vozítka, která po dráze přejedou nejrychleji a vylijí nejmenší množství vody. V kategorii designu se bude hodnotit originalita kapotáže vozítka, ochrana elektroniky před vodou nebo zajímavé osvětlení.

Vítězné týmy se mohou těšit na hodnotné ceny. Dostanou stavebnice Zonepi Raspberry, chytré náramky a bluetooth reproduktory.

Plzeňský kraj zastoupí dva týmy žáků z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, dva týmy žáků ze Středního odborného učiliště elektrotechnického a dva týmy žáků ze Střední průmyslové školy dopravní.

Soutěž proběhne od 14. do 16. ledna a zúčastní se jí dvoučlenné týmy studentů ve věku 17 až 21 let nejenom z České republiky, ale také ze Slovenska, Německa, Chorvatska a Číny. Kompletní program soutěže i s časovým harmonogramem naleznete na stránkách Západočeské univerzity.

Zdroj:

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=2619

Další články k tématu

Robot českých studentů uspěl v mezinárodní konkurenci. Z Polska si veze bronz

Robot českých studentů uspěl v mezinárodní konkurenci. Z Polska si veze bronz

Čeští vysokoškoláci si mohou připsat další mezinárodní úspěch. V září proběhla v Polsku soutěž mobilních robotů European Rover Challenge. Soutěže se účastnilo celkem 29 studentských týmů z různých koutů světa. Český tým složený ze studentů katedry robotiky na Technické univerzitě Ostravy skončil na třetím místě. Třináctičlenný tým se se svým robotem K3P4 soutěže účastnil již …

číst více
Tramvaje budoucnosti budou bez řidičů

Tramvaje budoucnosti budou bez řidičů

Studenti Západočeské univerzity v Plzni navrhli tramvaje budoucnosti. Budou se řídit samy a jeden z modelů dokonce pomůže čistit ovzduší. „Tématem konstrukce a designu exteriéru bylo navrhnout stroj vhodný pro sériovou výrobu a reflektující technický pokrok,“ objasnil projekt Jan Korabečný, vedoucí ateliéru Produktový design II. Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výsledné návrhy hodnotila společnost Škoda Transportation. …

číst více