Stáž pro studenty se zdravotním postižením

4. 4. 2013 | Aktuality

Jste studentem se zdravotním postižením a hledáte stáž, při které si vyděláte a získáte minimálně půlroční kvalitní praxi?

Projekt Metropolitní univerzity Praha (MUP) a Nadačního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením – Pracovní trénink pro zdravotně postižené.

1. Realizace: 22 měsíců, 1. 3. 2013 – 31. 12. 2014
  2. Pro koho je projekt určen?

•40 osob se zdravotním postižením •minimálně maturitní zkouška, ale i studenti VŠ

3. Hlavní aktivity projektu:

• pracovní trénink na reálných pracovních místech na administrativních pozicích po dobu až 20 měsíců / minimální zapojení po dobu 5 měsíců (cca 15 hodin za týden s finanční odměnou 150Kč/hod. vyplácenou z rozpočtu projektu po uzavření Dohody o provedení práce s MUP); v průběhu měsíce dubna vybereme vhodná pracovní místa dle Vašich schopností, zájmu a požadavků zaměstnavatelů (přislíbeno zapojení VZP, ČSOB, Komerční banka, Hypotéční banka, Sue Ryder, Finanční úřady pro Prahu 3, 5, 9, Kapsch, NFOZP, Hewlet Packard, Siemens, Heineken ad.)
  • bilanční diagnostika zaměstnanců se zdravotním postižením – tři cca tříhodinová setkání během tří dnů s psycholožkou, výsledkem bude doporučení pro profesní kariéru, zdůraznění silných stránek vzhledem k pracovnímu uplatnění i studiu
  • kurzy neprofesního vzdělávání v rozsahu 30 hodin (povinná účast na prvním setkání a minimálně 3 dalších)
  • sebepoznání a sebehodnocení
  • CV a písemná prezentace