Sportovci na Masarykově univerzitě mohou nově získat finanční podporu

5. 2. 2020 | Aktuality

3385919Skloubit sport na vrcholové úrovni s vysokoškolským studiem není jednoduché. Svým studentům/sportovcům proto brněnská Masarykova univerzita nově nabízí finanční podporu. Do budoucna pak také vytvoří nový systém podpory sportování studentů na vrcholové úrovni.

Aby byl systém co nejefektivnější, univerzita chce, aby se na jeho přípravě podíleli i sami sportující studenti prostřednictvím online dotazníků. Na základě těchto dotazníku pak škola mezi sportovce rozdělí i peníze.

„Cílem je v první fázi zjistit, kolik vrcholových a výkonnostních sportovců na univerzitách aktuálně studuje a podpořit je. Následně můžeme díky spolupráci s nimi na školách vytvořit takové prostředí, aby se mohli zároveň věnovat svojí kariéře, a přitom plnit podmínky, které na ně vysokoškolské studium klade,“ vysvětluje koordinátorka projektu Zora Svobodová.

Kromě finanční podpory bude Masarykova univerzita letos udílet také sportovní stipendia, za reprezentaci školy na univerzitních soutěžích a sportovních událostech.

Na vyplnění dotazníku mají studenti MUNI čas do pátku 7. února.  Následně koordinátoři vyhodnotí získaná data a osloví studenty, kteří budou mít nárok na finanční podporu. Pokud termín nestihnete, o podporu můžete žádat i po něm. V takovém případě, ale budete mít nárok na nižší částku.

Dotazník najdete ZDE.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: https://www.em.muni.cz/sport/12462-hledaji-se-vrcholovi-sportovci-vyplnte-dotaznik-a-muzete-dostat-stipendium

Další články k tématu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Stejně jako na většině vysokých škol bývá i na Masarykově univerzitě v Brně povinnou součástí studia tělocvik. Možná se na něj těšíte, možná se sportu a fyzické aktivitě vyhýbáte jako čert kříži. V obou případech ale najdete v nabídce MUNI tělovýchovné předměty, které s největší pravděpodobností zužitkujete během studia i po něm. Sebeobrana Nebezpečí číhá …

číst více
Volitelné předměty na MUNI: Naučte se na snowboardu či jazyk starodávné říše

Volitelné předměty na MUNI: Naučte se na snowboardu či jazyk starodávné říše

Pro studenty Masarykovy univerzity začala registrace do předmětů pro nadcházející zimní semestr. Kromě povinných a povinně volitelných předmětů připravila škola pestrou nabídku těch volitelných. V ní najdou studenti vše od jazyků a kultury až po sportovní předměty. V letošní jazykové nabídce najdou studenti Masaryčky online kurz angličtiny, kurzy pro začátečníky, a dokonce i kurzu Akkadštiny, …

číst více