Sportovci na Masarykově univerzitě mohou nově získat finanční podporu

5. 2. 2020 | Aktuality

3385919Skloubit sport na vrcholové úrovni s vysokoškolským studiem není jednoduché. Svým studentům/sportovcům proto brněnská Masarykova univerzita nově nabízí finanční podporu. Do budoucna pak také vytvoří nový systém podpory sportování studentů na vrcholové úrovni.

Aby byl systém co nejefektivnější, univerzita chce, aby se na jeho přípravě podíleli i sami sportující studenti prostřednictvím online dotazníků. Na základě těchto dotazníku pak škola mezi sportovce rozdělí i peníze.

„Cílem je v první fázi zjistit, kolik vrcholových a výkonnostních sportovců na univerzitách aktuálně studuje a podpořit je. Následně můžeme díky spolupráci s nimi na školách vytvořit takové prostředí, aby se mohli zároveň věnovat svojí kariéře, a přitom plnit podmínky, které na ně vysokoškolské studium klade,“ vysvětluje koordinátorka projektu Zora Svobodová.

Kromě finanční podpory bude Masarykova univerzita letos udílet také sportovní stipendia, za reprezentaci školy na univerzitních soutěžích a sportovních událostech.

Na vyplnění dotazníku mají studenti MUNI čas do pátku 7. února.  Následně koordinátoři vyhodnotí získaná data a osloví studenty, kteří budou mít nárok na finanční podporu. Pokud termín nestihnete, o podporu můžete žádat i po něm. V takovém případě, ale budete mít nárok na nižší částku.

Dotazník najdete ZDE.

Zdroj: https://www.em.muni.cz/sport/12462-hledaji-se-vrcholovi-sportovci-vyplnte-dotaznik-a-muzete-dostat-stipendium

Další články k tématu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Tělocvik na MUNI: Znalosti, které uplatníte i po studiu

Stejně jako na většině vysokých škol bývá i na Masarykově univerzitě v Brně povinnou součástí studia tělocvik. Možná se na něj těšíte, možná se sportu a fyzické aktivitě vyhýbáte jako čert kříži. V obou případech ale najdete v nabídce MUNI tělovýchovné předměty, které s největší pravděpodobností zužitkujete během studia i po něm. Sebeobrana Nebezpečí číhá …

číst více
Science slam MUNI: Vědci se představí jako showmani na pódiu

Science slam MUNI: Vědci se představí jako showmani na pódiu

Masarykova univerzita letos pořádá už jedenáctý ročník akce s názvem Science slam. Při ní již tradičně dostanou začínající i zkušení vědci příležitost představit svou práci širokému publiku. Slam má formu krátkých, zábavně pojatých vystoupení, během nichž vědci představí svou aktuální práci. Publikum následně hlasuje pro ten nejlepší projekt. Diváky i soutěžící tento rok čeká změna …

číst více
Používání mobilů o přestávkách nemá negativní dopad na chování studentů

Používání mobilů o přestávkách nemá negativní dopad na chování studentů

Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity se rozhodla zjistit, zda špatné chování studentů souvisí s používáním mobilních telefonů během přestávky. Během výzkumu vědci zkoumali žáky na školách, kde platí zákaz používání mobilů, a na těch, kde je jejich používání povoleno. Výsledky ukázaly, že mobily chování žáků neovlivňují. Výzkum tak vyvrátil často používaný argument zastánců zákazu mobilů, kteří …

číst více