Soutěž pro studenty: Iberoamerická cena

20. 10. 2010 | Aktuality

Tajemník Pro Témpore Iberoamerické ceny, zastupující velvyslanectví iberoamerických zemí, akreditovaných u vlády České republiky, vyhlašuje již 16. ročník stejnojmenné soutěže.

Ucházet se o ni mohou vysokoškolští studenti bakalářského a magisterského programu, kteří jsou české národnosti, žijí v České republice a předloží vlastní vědeckou práci s přímým vztahem k Latinské Americe, karibské oblasti nebo Iberskému poloostrovu. Práce musí být napsána ve španělském nebo portugalském jazyce, přičemž hodnocen bude jak jejich obsah, tak i jazyková úroveň a originalita. Maximální stanovený rozsah práce je 20 stran bez eventuální bibliografie a příloh. Práce musejí být odevzdány v tištěné i elektronické verzi v kanceláři tajemníka Pro Témpore (Velvyslanectví Bolívarovské republiky Venezuela v České republice, Sněmovní 9, 118 00 Praha 1, embaven@grbox.cz) nejpozději do 15. prosince 2010.

Odevzdané soutěžní příspěvky bude hodnotit porota tvořená nejvyššími představiteli velvyslanectví jednotlivých iberoamerických zemí. První tři nejlepším práce budou ohodnoceny peněžitou odměnou, a to dle pořadí ve výši US $ 1000, $ 700 a $ 500. Ceny budou předány během slavnostního ceremoniálu v prostorách Karlovy univerzity, který se uskuteční v lednu či únoru roku 2011.

Více informací a podrobné podmínky soutěže najdete na stránkách www.premioiberoamericano.cz.

Zdroj: www.premioiberoamericano.cz