Portugalština

Brazilci milují cizince

*„… a zvlášť, když jsou to ještě blondýny s modrýma očima,“ říká šestnáctiletá Dorotea Meisnerová. Tato studentka Gymnázia Trutnov se jej rozhodla na necelý rok vyměnit za školu v brazilském městě Alumínio, nacházejícím se asi 80 km od proslulého São Paula.

číst více

Portugalsko: Erasmus na univerzitě, kterou se inspirovala Rowlingová

Portské víno, fado, ale také studenti v hábitech a kladívka bouchající do hlavy. To je Portugalsko, jak ho poznala Šárka Pantůčková (22). V rámci studia portugalštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity na jeden semestr vycestovala do Porta.

číst více

S portugalštinou pro certifikát

Každý dnes umí anglicky, každý druhý španělsky, někdo německy či rusky. Jakýkoli jazyk navíc se ale cení a paříte-li k těm, kteří vládnou plynnou portugalštinou, neváhejte svou znalost stvrdit papírovým osvědčením. Jaké jsou možnosti?

číst více

Soutěž pro studenty: Iberoamerická cena

Tajemník Pro Témpore Iberoamerické ceny, zastupující velvyslanectví iberoamerických zemí, akreditovaných u vlády České republiky, vyhlašuje již 16. ročník stejnojmenné soutěže. Ucházet se o ni mohou vysokoškolští studenti bakalářského a magisterského programu, kteří jsou české národnosti, žijí v České republice a předloží vlastní vědeckou práci s přímým vztahem k Latinské Americe, karibské oblasti nebo Iberskému poloostrovu. Práce musí být napsána ve španělském […]

číst více

Jazyky jen pro elitu? Nikoli…

Máte rádi jazyky, ale i tak pro vás spojení „Filozofická fakulta, obor Italština – portugalština“ (dosadit však lze i jinou kombinaci jazyků) znamená něco iluzorního? Pak to může znamenat třeba jen to, že si nevěříte. Jak se připravovala na zkoušky, ale i na to, co předcházelo i následovalo, vzpomíná studentka prvního ročníku výše zmíněného oboru na Univerzitě Karlově Adéla Nováková (20). (článek byl aktualizován 23. 11. 2009)

číst více