Přírodovědecká fakulta UK připravuje specializovanou školku

10. 9. 2012 | Aktuality

V samém srdci Prahy vznikne specializovaná školka Rybička, která městským dětem poskytne kontakt s přírodou. Mateřinka bude sídlit v sousedství Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Otevření je naplánováno na březen příštího roku. Přírodovědecká fakulta, rozšíří nevelký počet vysokoškolských institucí, které poskytují na akademické půdě předškolní vzdělávání. Více v článku Mateřské školky na vysokých školách.

Součástí školky se vzdělávacím programem obohaceným o přírodovědné zaměření bude přírodovědná dílna, zookoutek, keramická dílna s pecí, ale i zahrádka upravená pro potřeby dětí. Zařízení nabídne dvacet míst pro předškoláky od 2,5 roku. Realizace a prvních 15 měsíců provozu školky bude hrazeno z Operačního programu Praha – Adaptabilita.

Zdroj: www.natur.cuni.cz