Příjemná místa na učení v Brně

1. 2. 2015 | Studentský život

V knihovně či studovně se toho člověk údajně naučí několikrát více než při běžném studiu. Pro někoho je ale toto prostředí stresující a učí se nejradši doma. Někteří studenti si rádi učení zpestří dobrou kávou a dezertem. Míst, kde se učit, je v každém městě požehnaně. A jak je na tom moravská metropole? Přinášíme vám pár tipů.

Ecce bibliotheca

Pokud vás motivuje fakt, že se ostatní okolo učí o sto šest, pomůže vám knihovna či studovna vaší fakulty. „Nejlepší na učení je knihovna na Fakultě sociálních studií, protože tam pracují úplně všichni a člověk by se styděl být na Facebooku,“ říká Ladislav Zibura (22), který studuje žurnalistiku a hospodářskou politiku právě na FSS MUNI. Chcete-li se tedy vyhnout pokušení prokrastinace, je toto prostředí ideální. „Fajn je také centrální počítačová studovna v budově bývalé lékařské fakulty, protože je otevřená 24 hodin denně,“ dodává Zibura. Jestliže jste opravdu pilní studenti nebo vám teče do bot s odevzdáním té či oné seminární práce, neváhejte ji využít.

Dobře se také, podle studentky antropologie Markéty Konířové (22), učí v kampusu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity: „Je tu klid, většinou dost místa, internet, mají místa buď v prostoru nebo v menších oddělených buňkách na kraji, kde člověk může sedět s více lidmi a učit se spolu a je tam i pár jednomístných buněk. V kampusu je i počítačová místnost, kde se dá kopírovat i tisknout.“ Další možností jsou veřejné knihovny. Největší knihovnou v Brně je samozřejmě Moravská zemská knihovna na zastávce Klusáčkova, kde najdete spoustu stolečků a klidného místa mezi policemi s knihami.

Káva, čaj a dort jako motivace

Jste-li společenštější typ a děsí vás představa zavřít se na celé zkouškové období doma a obklopit se jen knihami, naskýtá se vám možnost využít pestré škály brněnských kaváren.

Některé jsou pro studenty jako stvořené. Například kavárna Limbo, Café 04, kde mezi 11. a 15. hodinou obdržíte i překvapení podniku, kavárna Locus, laděná ve stylu 30. let či kavárna Podnebí, kde při učení ochutnáte speciality italského kuchaře. V případě, že dáváte před kavárnami přednost čajovnám s jejich mnohdy mystickou atmosférou, pomůže vám tento blog.

Doma je doma

Studium v domácím prostředí je pohodlné. Zvláště, máte-li někoho, kdo vám navaří a snese vám modré z nebe, když přece máte to zkouškové. Výhodou je, že si můžete jet vlastním tempem a nikoho nerušíte, když si například potřebujete učivo přeříkávat nahlas.

Na druhou stranu je třeba si přiznat, že učení se doma je jako stvořené k prokrastinaci v podobě sledování seriálů či Facebooku. Někdo zase raději uklidí celý dům, než aby se začal učit. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného a musí se sám rozhodnout, které prostředí upřednostní, aby dosáhl co nejlepších studijních výsledků.

Další články k tématu

Sedm kaváren, kam se jít v Praze učit

Sedm kaváren, kam se jít v Praze učit

Pokud hledáte motivaci k učení a atmosféra v knihovnách ani u vás doma vám nevyhovuje, zajděte do kavárny.  Wifi zdarma, neustálý přísun kofeinu v podobě kávy i něco dobrého na posilněnou vám může pomoci dotáhnout seminárku nebo diplomku do zdárného konce. Vybrali jsem proto pro vás sedm pražských kaváren, kde vám učení půjde samo. 1. Cafedu Cafedu …

číst více
Jak se efektivně učit

Jak se efektivně učit

Věnujete učení dostatek času, a přesto nejste spokojeni s výsledky?  Nebo naopak nemáte času nazbyt, a proto si potřebujete všechny informace zapamatovat co nejrychleji? Klíč ke správnému učení netkví v kvantitě ale v efektivitě. S tou nám pomůžou vědci. Podle řady z nich totiž existuje několik ověřených metod, které vám umožní se látku nejen naučit, ale i si ji zapamatovat. …

číst více
Osm největších chyb, které studenti dělají při učení

Osm největších chyb, které studenti dělají při učení

Stejně jako v životě, i ve studiu mnohdy mladí lidé dělají chyby. Podívali jsme se na zoubek těm nejčastějším z nich a poradíme vám, jak jim předcházet. Prokrastinace Jestli pravidelně odkládáte věci na později a místo toho se raději věnujete zábavě, nejste v tom sami. Prokrastinaci, tedy chorobnému odkládání věcí na později, propadá spousta lidí, a …

číst více