Praha se umístila v TOP 10 měst pro studenty

7. 5. 2022 | Aktuality

studium v PrazePraha se umístila mezi desítkou nejlepších měst pro studenty. Žebříček pravidelně zveřejňuje globální síť Campus Advisor na základě hodnocení samotných studentů. Se 4,40 body z pěti obsadila Praha sedmou příčku.

Průzkum byl zaměřený na šest oblastí, v nichž každé město mohlo získat maximálně pět bodů.  V otázce vstřícnosti vůči studentům získala Praha 4,74 bodů, za noční život 4,61 bodů. Studenti v průzkumu hodnotili také veřejnou dopravu (4,53 bodů), bezpečnost (4,43 bodů), vybavení (4,22 bodů) a životní náklady (3,90).

„Čím déle v Praze bydlíte, tím více si ji zamilujete. Při procházce krásnými historickými uličkami Prahy, kdy cítíte sílu pulzujícího městského života, si mnoho lidí uvědomí, proč je často nazýváno nejkrásnějším městem na světě,“ popsal své pocity student mezinárodních vztahů Petr.

„Praha je místo, o kterém jste nevěděli, že ho potřebujete. Je to úžasné město s krásnými výhledy, a kdyby Evropa byla náhrdelníkem, Praha by byla diamantem. Cítím se tu jako doma, město má opravdu příjemnou atmosféru. Navíc je pro mě Praha jako partner, kterému můžete vždy věřit,“ doplňuje jeho kolega z oboru psychologie Nojan.

V porovnání s dalšími evropskými městy nabízí Praha levnější průměrné náklady na bydlení a veřejnou dopravu, která je pohodlná a časově i cenově dostupná. Umístění v žebříčku Campus Edvisor navíc není jediné ocenění, které Praha získala. Například časopis Time Out ji před časem zvolil nejkrásnějším městem světa.

Zdroj: University of New York in Prague

Další články k tématu

Kvalita spánku ovlivňuje výkony studentů i žáků. Ti čeští nespí dost

Kvalita spánku ovlivňuje výkony studentů i žáků. Ti čeští nespí dost

Více než 40 procent žáků ve věkové kategorii 11 až 15 let nespí dostatečně dlouhou dobu. Vyplývá to z průzkumu Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL). Mezi hlavní příčiny nedostatečného spánku dětí patří hraní počítačových her a sledování mobilu či televize. Žáci ve všední dny spí v průměru osm hodin a osm minut. Délka spánku se liší podle …

číst více
Sametová procházka Prahou: Potkali jsme temný průvod a slavili svobodu

Sametová procházka Prahou: Potkali jsme temný průvod a slavili svobodu

Jako každý rok jsme vyzbrojeni termoskami a čepicemi započali naši odpolední „pouť svobody“ na Albertově (ten loňský koronavirový on-line odmítám počítat). Tentokrát do povinné výbavy patřila i rouška, kterou jsme si nasazovali, jakmile jsme dorazili na místa, kde byly davy – tedy zejména na pietních místech, kam lidé pokládají svíčky a květiny. Albertov My jsme …

číst více
Počet středních škol klesá. Může za to i nižší porodnost

Počet středních škol klesá. Může za to i nižší porodnost

Počet škol s maturitními obory za deset let klesl o 13 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cermat. Důvodem je pravděpodobně demografický vývoj a pokles porodnosti. Nejvíce se snížil počet lyceí a učilišť s maturitními obory, přibližně o 33 procent. V současnosti mají studenti největší výběr středních odborných škol, jichž je celkem 717. Jejich počet od roku 2011 klesl …

číst více