Podle společnosti Scio úroveň maturantů neklesá

9. 11. 2009 | Aktuality

Úroveň českých maturantů se nesnižuje. Ba naopak, v oblasti angličtiny dokonce podle společnosti Scio, stoupá.

Pracovníci Scia otestovali necelých pět tisíc končících středoškoláků z češtiny, cizího jazyka, matematiky a studijních předpokladů. Rozdali jim naprosto stejné testy, které vyplňovali maturanti přesně před jedenácti lety a výsledky porovnali. Žáci dopadli hůře jen v matematice. „Celkově jsou ale výsledky testů v rozporu se všeobecným přesvědčením, že kvalita škol a zejména maturantů v poslední době silně upadá,“ zhodnotil ředitel společnosti Ondřej Štefl pro server Aktualne.cz.

Testování bylo součástí projektu firmy Scio „Sonda maturant po 11 letech“. Před lety se do „Sondy“ zapojilo kolem 70 000 žáků. Projekt tehdy představoval přípravný krok ke státní maturitě. Letos se testoval poslední ročník žáků, které státní maturita nepotká.

Více informací: aktualne.cz www.scio.cz