Nového rektora UTB čeká boj o prezenční výuku

10. 10. 2022 | Aktuality

UTBNovým rektorem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně byl zvolen proděkan Fakulty aplikované informatiky Milan Adámek. Ve volbě porazil stávajícího rektora univerzity Vladimíra Sedlaříka. Adámek se funkce ujme 15. prosince, jmenovat ho musí ještě prezident Miloš Zeman.

„Řeknu otevřeně, že výsledek mě překvapil. Zkušenosti, které jsem nabyl za uplynulých 25 let působení na vysoké škole, se budu snažit využít pro rozvoj Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jak v oblasti tvůrčích činností, tak v oblasti pedagogické,“ komentoval výsledek voleb Adámek. Hlasovalo pro něj 28 z 36 členů akademického senátu. Jeho jediný soupeř Sedlařík dostal osm hlasů. Současný rektor školy byl ve funkci jedno volební období.

Adámek usedne v čele UTB v nelehké době. Řešit bude muset raketový růst cen energií. Kvůli tomu zvažují některé univerzity přechod na distanční výuku. Ta ale podle Adámka měla na studenty špatný dopad. Navíc je v případě praktických seminářů a cvičení její organizace technicky náročná. „V každém případě bych nechtěl přejít do on-line režimu výuky,“ uvedl muž, který na UTB působí už čtvrt století.

Dalším Adámkovým cílem je navýšit počet studentů na škole. Chtěl by, aby na UTB studovalo 10 tisíc studentů. „Chtěl bych, aby studenti byli uplatnitelní na zahraničním trhu, to si myslím, že je důležité. Chtěl bych, abychom se stali mezinárodní univerzitou, uznávanou univerzitou, aby tady studovalo hodně zahraničních studentů. Abychom byli úspěšní na vědeckém poli, v získávání grantů a v rozvoji mladé generace, která bude působit ve vysokém školství, což si myslím, že je základní problém, protože řada lidí zjišťuje, že je to nelehká práce a raději jde lehčí cestou a za větším ziskem,“ uvedl Adámek.

Zdroj: ČT24

Další články k tématu

Nový rektor Univerzity Hradec Králové: Čeká nás hodně práce

Univerzita Hradec Králové si zvolila nového rektora. Bude jím stávající děkan přírodovědecké fakulty Jan Kříž, který ve volbě porazil jediného protikandidáta, děkana fakulty informatiky a managementu Josefa Hynka. Funkce by se měl ujmout příští rok v červenci. Školu pak povede následující čtyři roky. „Chci být viditelným rektorem, pro kterého jsou studující rovnocenní partneři a kvalita výuky […]

číst více

Stále máte čas! Které školy ještě berou přihlášky?

Březnem to neskončilo. I v dubnu se můžete stále hlásit na některé veřejné vysoké školy. U vybraných fakult a oborů pak přihlášky můžete posílat ještě i v květnu a červnu. Mendelova univerzita v Brně – Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií přijímá přihlášky do 30. dubna, Provozně ekonomická fakulta na některé obory až do 13. června Policejní […]

číst více