Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

13. 8. 2018 | Aktuality

handful-ripe-banana-white-background_8119-752

Soutěž Brno 48 hours zná svého vítěze. Je jím tým složený ze studentů Slezské univerzity v Opavě. Ten musel za dva dny napsat scénář, natočit a sestříhat materiál a do dvou dnů stihnout odevzdat hotový film.

Kromě časového limitu měli soutěžící omezení také ve formě několika kritérií „Každý soutěžící tým si vylosoval zadání, tedy filmový žánr, repliku a rekvizitu. V našem případě to byl žánr western, replika Kritika není negace a jako rekvizitu banán,“ popsal pro Deník.cz režisér vítězného snímku Jan Bubík.

Děj vítězného snímku s názvem Banánový Joe se tak odehrává na divokém západě, kde drsní kovbojové popíjí polotučné mléko a tasí kolty v podobě banánů. Mladá novinářka se v tomto originálním westernu snaží zjistit pravdu o smrti Banánového Joea.

Opavští studenti zvítězili v kategorii nejlepší film, ovládli však i další oceňované kategorie, jako je nejlepší režie, scénář i herecký výkon.

Výhra v soutěži zajistila Banánovému Joeovi i jeho tvůrcům jízdenku za oceán. Společně s dalšími vítězi soutěže 48 hours, která se koná v různých městech po celém světě, se v americkém Orlandu utkají mimo jiné i o možnost promítat svůj studentský snímek na prestižním filmovém festivalu v Cannes.

 

 

Zdroj: https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-univerzity-miri-s-nejlepsim-filmem-za-ocean-20180805.html

Další články k tématu

Studentské filmy z FAMU jsou ve výběru pro nominaci na studentského Oscara

Studentské filmy z FAMU jsou ve výběru pro nominaci na studentského Oscara

Nominace na Oscara, nejprestižnější filmovou cenu světa, je obrovský úspěch. V minulosti ji získala jen hrstka českých, potažmo československých filmů. FAMU tak letos zaznamenala obrovský úspěch, když se do užšího výběru nominace na Oscary udělované studentům za absolventské počiny dostaly hned dva studentské krátkometrážní filmy. Konkrétně Dcera od režisérky Darii Kashcheevy a film Pouštět draka, …

číst více
Studentka FAMU získala Oscara za animovaný film

Studentka FAMU získala Oscara za animovaný film

Český krátkometrážní animovaný film Dcera získal studentského Oscara, prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd. Jeho režisérkou je studentka FAMU, Daria Kashcheeva, jejíž snímek zvítězil v konkurenci bezmála 1600 filmů studentů z celého světa. Loutkový film beze slov vykresluje vztah otce a dcery, mezi kterými je už od dívčina dětství velká bariéra. Snímek rodačky z Tádžikistánu získal …

číst více