Napadá vás, jak šetrně nakládat s vodou? Zapojte se do soutěže!

4. 12. 2014 | Aktuality

Nadace Partnerství letos již potřetí vyhlásila soutěž na téma „Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou“. Zapojit se do ní mohou všichni studenti českých vysokých škol, ať v bakalářském, nebo magisterském cyklu studia. Účast je ovšem povolena také absolventům, kteří školu dokončili v roce 2014. Soutěžit mohou nejen jednotlivci, ale i týmy (složené z maximálně tří členů), i když stále platí podmínka, že všichni musejí být zároveň studenty nebo čerstvými absolventy.

Účastníci soutěže by v rámci účasti v ní měli navrhnout, jak omezit plýtvání vodou, jak ji šetrně čistit a znovu využívat nebo umožnit její přirozené zasakování v městech i krajině. Vybrat si přitom lze ze dvou soutěžních kategorií:

• budova a technologie
  • město a krajina

Podrobná pravidla soutěže a požadavky na její účastníky najdete zde. Autoři nejlepších projektů mohou získat finanční odměny ve výši až 30 tisíc korun. Uzávěrka přihlášek je 12. února 2015. Podrobnější informace jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz.

Zdroj: www.soutezprovodu.cz