Najít si školu i práci na jednom místě? To můžete na veletrhu Gaudeamus Brno!

15. 10. 2019 | Tiskové zprávy

GAUDEAMUS_BANNERY_2019_WEB_VSCZ_BRNO_DESKTOPKonec října bude v Brně opět ve znamení vzdělávání. Na brněnském výstavišti totiž proběhne už 26. ročník veletrhu Gaudeamus Brno. Návštěvníkům se na jednom místě představí skoro 400 vzdělávacích institucí. A chybět u toho nebudeme ani my!

VysokéŠkoly.cz budou mít na Gaudeamu testovací centrum, které byste na veletrhu rozhodně neměli minout. Poradíme vám v něm, který studijní obor je pro vás nejvhodnější a na jakou vejšku byste se v budoucnu měli přihlásit. „Naše testovací centrum pomůže těm, kteří zatím nemají vůbec žádnou představu o budoucí škole, i těm, kteří váhají mezi více obory,“ vysvětluje Lubomír Majerník z VysokéŠkoly.cz. Dodává, že inovované testovací centrum, které vzniklo v spolupráci se společností Asus, mohou navštívit jak středoškoláci, tak i ti kteří si chtějí dodělat školu v pozdějším věku. Vedle centra bude letos navíc herní zóna, kam se za námi můžete přijít odreagovat.

Jakmile si vyberete studijní obor můžete hned zajít za některým z vystavovatelů a zjistit, jak probíhá přijímací řízení i jak se žije studentům na dané univerzitě. Letos do Brna dorazí hned 94 vzdělávacích institucí ze zahraničí, takže se nemusíte při výběru školy omezovat jen na Českou republiku. Celkem se na veletrhu představí přes deset tisíc oborů!

Mimo svou budoucí školu si na veletrhu můžete najít rovnou i budoucího zaměstnavatele. Letos se v Brně totiž představí top zaměstnavatelé Jihomoravského kraje. Budete se tak moci seznámit se zástupci významných technologických firem a možná si i rovnou domluvit praxi.

Pokud hledáte inspiraci a zajímavá vás, jak se žije akademikům můžete v rámci doprovodného programu navštívit některou ze série přednášek. Na nich se dozvíte, jaké jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školním roce 2019/2020 i informace ze zákulisí studia přímo od studentů a absolventů vysokých škol.

Doprovodný program nabídne také řadu přírodovědných a technologiích novinek, které si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Nebudou chybět nejrůznější pokusy, technologické inovace, a dokonce ani roboti!

Novinkou letošního ročníku veletrhu Gaudeamus Brno bude prezentace univerzitních měst. Na premiérovém ročníku se studentům představí slovenská Bratislava pod heslem „Držíme ti miesto“. Druhým účastníkem bude domovské Brno, které studenty zve na okružní jízdu městem v opravdové „Šalině“.

Veletrh bude pro veřejnost otevřen 22. až 24. 10. od 8 do 16 hodin a 25. 10. od 8 do 14 hodin. Vstupenku můžete zakoupit na místě. Pokud se však předem registrujete na https://gaudeamus.cz/ máte nárok na 33procentní slevu. Registrovaní studenti také dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.

VysokéŠkoly.cz jsou hlavním mediálním partnerem veletrhu Gaudeamus Brno.

Další články k tématu

On-line veletrh VysokéŠkoly.cz je tu! Klikni na tu pravou školu

On-line veletrh VysokéŠkoly.cz je tu! Klikni na tu pravou školu

Pandemie koronaviru ochromila život na celé planetě. Čas přesto neúprosně běží dál a už za pár týdnů tu budou deadliny přihlášek na vysoké školy. Ty jsou aktuálně uzavřené, v Česku panují přísná protiepidemiologická pravidla a konat se tak nemohou ani tradiční vysokoškolské veletrhy. Jak si tedy vybrat to správné místo pro studium, pro vaši budoucnost? Díky …

číst více
Až polovina studentů nedokončí studia. Jak si vybrat tu správnou školu a uspět?

Až polovina studentů nedokončí studia. Jak si vybrat tu správnou školu a uspět?

Takzvaná „úmrtnost“ studentů se v Česku pravidelně pohybuje kolem 50 procent. Na některých oborech jsou čísla ještě horší a se studiem – nejčastěji v prvním ročníku – sekne i 90 procent studentů. Studium lze dobrovolně přerušit bez udání důvodu, co k tomu studenty vede se tak snažil zjistit průzkum Eurostudent IV. V něm studenti na prvním místě uváděli jako …

číst více
6 důvodu, proč byste si neměli nechat ujít veletrh VysokéŠkoly.cz

6 důvodu, proč byste si neměli nechat ujít veletrh VysokéŠkoly.cz

On-line veletrh vysokých škol se blíží! Už 26. ledna se otevřou virtuální brány na desítky českých univerzit a fakult. V době pandemie koronaviru, kdy jsou školy zavřené a klasické veletrhy se nekonají, vám VysokéŠkoly.cz pomůžou s výběrem té správné vejšky. Proč byste na on-line veletrhu neměli chybět? 1. Velký výběr VŠ Na on-line veletrhu si budete moci …

číst více