MU poslala počítače africkým dětem

7. 8. 2010 | Aktuality

Masarykova univerzita v Brně se zapojila do projektu e-Afric@, který organizuje fond Asante Kenya ve spolupráci se společnostmi Microsoft a DHL express. Díky této spolupráci dostanou děti v Keni z nejslabších sociálních vrstev 25 počítačových sestav.

Cílem projektu je umožnit dětem cestu alespoň k základnímu vzdělání v oblasti počítačových dovedností a zvýšit tak jejich budoucí šance na trhu práce. Právě lepší přístup ke vzdělání je primárním zájmem fondu Asante Kenya, který založila Lejla Abbasová.

O využití počítačů v Nairobi se mohou zájemci přesvědčit dne 8. září 2010 v knihovně Univerzitního Kampusu Bohunice v rámci akce Jak začíná školní rok v Africe. České děti budou mít příležitost popovídat si s dětmi z Keni prostřednictvím internetu. Chybět nebudou ani africké tance či hudba.

Zdroj: Masarykova univerzita

Zdroj fotografií: stock.xchng