Maturanti budou skládat zkoušky v červnu. Písemné práce psát nebudou

7. 5. 2020 | Aktuality

Klasické gymnázium, Rokosova ulice, státní maturita, maturant, studentMinistr školství Rober Plaga na středeční tiskové konferenci oznámil termíny maturitních zkoušek a přijímacích zkoušek na střední školy.

Maturity

1. a 2. června budou maturanti psát společné didaktické testy z českého a cizího jazyka.

3. června bude následovat společný didaktický test z matematiky pro studenty, kteří si matematiku zvolili jako maturitní předmět.

Od 10. června se bude na školách skládat profilová část maturitní zkoušky.

Písemná část z českého a cizího jazyka se letos psát nebude.

„Praktická část zkoušky a maturitní práce a jejich obhajoby se mohou konat před samotnými didaktickými testy, ale apeloval bych na to, aby se nekonaly hned po návratu žáků do škol, aby existoval dostatečný čas na přípravu,” upřesnil na středeční tiskové konferenci Plaga.

Přijímací zkoušky

Společné přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční 8. června, na víceletá gymnázia 9. června. I přes protesty některých rodičů budou mít žáci pouze jeden pokus. Plaga však dodal, že vzhledem ke ztíženým podmínkám dostanou na zkoušku žáci více času.