Konec opisování! Univerzita Pardubice získala nový program pro odhalování plagiátů

9. 1. 2020 | Aktuality

Close-up  of young beautiful woman hands writing and work with lUniverzita Pardubice chce bojovat proti plagiátům ještě účinněji. V dobách internetu, kdy mají studenti k dispozici prakticky neomezené zdroje, je tento boj však čím dál náročnější.

Univerzita proto zakoupila licenci k speciálnímu antiplagiátorskému programu Turnitin. Ten zatím škola využívá ke kontrole vědeckých prací, ale brzy bude k dispozici i studentům.

„Je důležité, aby nejen akademici, ale už naši studenti přijali zodpovědnost za své texty. A aby to byla skutečně od začátku do konce jejich vlastní práce. Tento program, který bereme jako preventivní nástroj, jim může pomoct,“ uvedla prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Tatiana Molková.

Univerzita zůstává zároveň zapojena do programu Theses a i nadále buduje vlastní repozitář závěrečných prací.

V brzké době chystá škola workshopy pro studenty, během kterých se s programem Turnitin naučí pracovat.

Zdroj: Univerzita Pardubice