Konec opisování! Univerzita Pardubice získala nový program pro odhalování plagiátů

9. 1. 2020 | Aktuality

Close-up  of young beautiful woman hands writing and work with lUniverzita Pardubice chce bojovat proti plagiátům ještě účinněji. V dobách internetu, kdy mají studenti k dispozici prakticky neomezené zdroje, je tento boj však čím dál náročnější.

Univerzita proto zakoupila licenci k speciálnímu antiplagiátorskému programu Turnitin. Ten zatím škola využívá ke kontrole vědeckých prací, ale brzy bude k dispozici i studentům.

„Je důležité, aby nejen akademici, ale už naši studenti přijali zodpovědnost za své texty. A aby to byla skutečně od začátku do konce jejich vlastní práce. Tento program, který bereme jako preventivní nástroj, jim může pomoct,“ uvedla prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Tatiana Molková.

Univerzita zůstává zároveň zapojena do programu Theses a i nadále buduje vlastní repozitář závěrečných prací.

V brzké době chystá škola workshopy pro studenty, během kterých se s programem Turnitin naučí pracovat.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Univerzita Pardubice

Další články k tématu

Podvod, který se nedá odhalit: Britové si objednávají školní práce z Afriky

Podvod, který se nedá odhalit: Britové si objednávají školní práce z Afriky

Ve Velké Británii si studenti čím dál častěji kupují školní práce na místo toho, aby je sami vypracovali. Na jejich podvod se ale prakticky nedá přijít, protože práce nejsou plagiátem. Píší je skuteční absolventi vysokých škol v Africe za minimální finanční odměnu. Na velké peníze si však přijde zprostředkovatelská agentura, přes kterou si Britové práci objednají. …

číst více