Jste student nebo absolvent a hledáte práci? Přijďte na JobsChallange!

14. 11. 2018 | Uplatnění studentů a absolventů

veletrh_jobchallenge2

120 zaměstnavatelů z patnácti oborů v jeden den na jednom místě. Stihnete je obejít všechny? Možnost budete mít už ve středu 21. listopadu v Brně během Veletrhu práce JobChallenge, kde se sejdou české i mezinárodní firmy, a to s jediným cílem – rekrutovat nové lidi do svých řad. Studentům budou nabízet jak zaměstnání na plný úvazek, tak i stáže nebo trainee programy.

„Veletrh je především o osobním setkání a zážitcích, získání nových kontaktů, nahlédnutí do firemních kultur a jejich porovnání,“ vysvětluje Veronika Čechová, koordinátorka akce. Kromě stánků, kde si bude možné osobně popovídat se zaměstnavateli, si můžete na JobChallenge vyzkoušet pohovor nanečisto a nechat si okem profesionála zhodnotit životopis.

Některé firmy se představí také během půlhodinových TALK shows, kde o své zkušenosti se vstupem na pracovní trh promluví i absolventi vysokých škol. A protože v dnešní době rozhoduje o volbě zaměstnání nejen pracovní náplň a výše výplaty, rozhodly se firmy vtáhnout návštěvníky přímo do centra dění jejich kanceláří prostřednictví 3D projekce. Řada firem vám umožní vyzkoušet si budoucí zaměstnání rovnou na místě. Budete si moci osahat nejmodernější technologie, experimentovat ve vakuu, nebo si udělat airbrush tetování.

Po práci vždy musí následovat odpočinek a ten si můžete dopřát přímo na veletrhu v chill-out zónách, kde bude zajištěno občerstvení a pojízdná kavárna. Můžete si tam také zasoutěžit o dron nebo letenky.

veletrh_jobchallenge1

Pokud aktuálně zaměstnání ještě nehledáte můžete si jít na veletrh jen rozšířit obzory o pracovních příležitostech, případně zajít za firmou, kterou jste zdráhali oslovit. Ne všechny pracovní nabídky jsou totiž zveřejněné na netu a osobní kontakty jsou k nezaplacení. „Minulý rok jsem se šla na veletrh jen nezávazně podívat, ale letos mám v plánu už konkrétní firmy oslovit, protože budu končit studium,“ popisuje svou zkušenost Hana Cukrová, studentka Masarykovy univerzity.

Kompletní program veletrhu JobsChallenge včetně seznamu všech zaměstnavatelů najdete zde. Vstup je zdarma!

 

Další články k tématu

Ženy jsou na technických oborech stále v menšině

Mezi studenty technických oborů je pouze 28 procent žen. Ještě o deset procent méně jich studuje informační a komunikační studia (ICT). Počty studentek na těchto oborech sice v posledních letech rostly, stále ale zůstávají doménou mužů. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Od roku 2001 narostl počet studentek studujících ICT z pěti procent na 18 procent. Mírný […]

číst více

IT firmám chybí odborníci, zaměstnávají kvůli tomu studenty

S rozmachem informačních technologií (IT) potřebují firmy stále více zaměstnanců. Odborníků na trhu práce je přitom nedostatek. Firmy proto začaly spolupracovat se středními školami a zaměstnávají středoškoláky už během studií. Samy si tak vychovávají budoucí odborníky v oboru. Firmy si postupně uvědomují, že zaměstnávat studenty má své výhody. Dokládá to počet pracovních nabídek pro studenty, který čítá […]

číst více

Většina studentů se chce soustředit na rodinu i kariéru

Češti studenti neupřednostňují kariéru před rodinou, spíš než v korporátu chtějí pracovat v menší firmě. Vyplývá to z průzkum společnosti GTS Alive Group, která vydává studentské průkazy ISIC. Průzkum se vedle Česka uskutečnil ještě v dalších šesti zemích a účastnili se ho převážně vysokoškoláci. Průzkum konkrétně zjišťoval, jestli je pro studenty v budoucnu priorita kariéra nebo rodina. Pro 40 […]

číst více