Jihočeská univerzita chystá školku

29. 8. 2013 | Aktuality

Na nedostatek míst v předškolních zařízeních reaguje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích po svém. Vedení univerzity se rozhodlo zřídit svou vlastní mateřskou školku přímo v kampusu. Školka by měla být otevřena v květnu 2014. Děti naleznou útočiště v areálu Školního zemědělského podniku. Bohužel rodiče z řad studentů mají prozatím smůlu. Mateřinka, která pojme dvacet dětí, je určena pro děti zaměstnanců univerzity.

Popularita mateřských školek a dětských koutků neustále roste. Každým rokem přibývají další a další zařízení. Více se dočtete v článku věnovanému mateřským školkám na vysokých školách.

Jihočeská univerzita v krátké době rozhodla již o druhé významné investici. Na jaře byl schválen návrh úpravy kampusu, který reaguje na absenci klidové zóny v areálu univerzity.

Zdroj: jcu.cz
Foto: sxc.hu