JCU sází na zahraniční studium

30. 9. 2003 | Aktuality

Podle vyjádření rektora Jihočeské univerzity Františka Střelečka by každý její student měl alespoň jeden semestr standardní délky magisterského studia absolvovat v zahraničí. Po úspěšném završení semestru by mu měly být získané kredity připočteny k jeho standardnímu studijnímu plánu a student, bohatší o cenné zahraniční zkušenosti, by měl bez problémů moci dále pokračovat v započatém studiu na JCU.

Již nyní je možné v rámci budějovické univerzity studovat v zemích jako Německo, Francie, Rakousko, Polsko, Skotsko, ale i v Jihoafrické republice, či USA. Studentům to umožňují oboustranné smlouvy mezi JCU a několika partnerskými univerzitami, s nimiž si navzájem uznávají studijní programy.

Zdroj: BudNews