Jak bude vypadat maturita? Zkuste si vzorová zadání

14. 1. 2014 | Aktuality

Chcete si vyzkoušet, co vás může čekat u maturitní zkoušky? Odborníci CERMATu připravili vzorové úlohy a zadání pro všechny předměty, které si maturanti mohou zvolit v rámci společné části zkoušky. Těmito soubory budou na webu postupně nahrazovat starší ilustrační zadání.

Zadání z předchozích ročníků maturitní zkoušky, stejně jako starší ilustrační testy, budou k dispozici na stránkách www.novamaturita.cz ještě do konce ledna. Poté je nahradí avizované vzorové úlohy a také „ostré“ testy z posledního maturitního cyklu. Je třeba mít na paměti, že staré ilustrační testy nejsou přesným obrazem maturitní zkoušky, struktura zadání i typ úloh se může lišit.

„Soubory vzorových úloh a zadání budou předmětoví koordinátoři CERMATu pravidelně aktualizovat. Nejširší veřejnost bude mít i nadále k dispozici vždy poslední dvě sady testů, zadání a klíčů správných řešení tak, jak budou administrovány na školách v rámci jarních a podzimních zkušebních termínů,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Soubor vzorových úloh a zadání najdete na webových stránkách nové maturity.

Zdroj: www.novamaturita.cz

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj fotografie: www.novamaturita.cz

Další články k tématu

Tak nám vypnuli internety aneb Zkouškové ve světě

Tak nám vypnuli internety aneb Zkouškové ve světě

Nekompromisní zákaz používání mobilů a veškeré elektroniky při zkouškách platí už prakticky po celém světě. Jenže student je tvor vynalézavý, a tak se vždycky najde alespoň jeden jedinec, který se ho pokusí obejít. A protože už ani mikročipy schované ve spodním prádle nejsou výjimkou (zdravíme vynalézavce do Indie!), je třeba přijít s mnohem tvrdšími opatřeními. Třeba …

číst více