Hurikánové prázdniny v USA

1. 10. 2003 | Aktuality

Čas od času se stane něco, co zapříčiní výjimečné dny volna. Jestliže u nás známe prázdniny uhelné (tedy, ty už tu dlouho nebyly) nebo chřipkové (ty se podle studentů nevyskytují také až tak často), v USA měli nedávno volno kvůli hurikánu Isabel.

Isabel ohrožovala jihovýchodní pobřeží USA a v několika státech byl vyhlášen stav nouze. Na Washington College v Marylandu, která se nacházela v ohrožené oblasti, byla odvolána výuka na více než tři dny a studenti byli vyzváni k odjezdu do bezpečnější zóny.

Většina lidí tomu tak učinila, i přesto na univerzitě zůstalo mnoho studentů, a to zejména zahraničních. Nervozita zde z přicházející pohromy panovala ve vetší míře především u zahraničních studentů. Američané to většinou komentovali s chladnou hlavou. Studentka antropologie na Washington College Andrea K. Neighbors k hurikánu uvedla: „Lidé tu blázní, ale stejně to bude jen vítr a déšť.“

Studenti však ani v této době neztratili dobrou náladu. Volný čas vyplnili  spánkem  a také velkou kostýmovou párty na téma „Apokalypsa.“ Hitem večera se pak stal míchaný nápoj s názvem Hurikán.