Europaeum otevřelo magisterský program Václava Havla

9. 10. 2013 | Aktuality

Asociace Europaeum otevřela ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a dalšími devíti evropskými univerzitami nový magisterský program s názvem Europaeum Václav Havel.

Na spolupráci se začalo už v loňském roce a do přípravy programu se kromě české univerzity zapojila i pařížská Sorbonne nebo Leiden University s podporou Oxfordu.

Dvouletý magisterský program nabídne studentům evropských studií předměty zaměřené přímo na evropskou politiku, evropské soudobé dějiny nebo mezinárodní vztahy. Absolventi budou mít navíc možnost vyzkoušet si studium na nejméně dvou zahraničních partnerských univerzitách.

Každá univerzita vybere pět uchazečů o studium. První rok studia probíhá na domácí univerzitě, tj. pro české studenty na Univerzitě Karlově. Druhý rok, tj. během třetího a čtvrté semestru, se pak studenti budou moci vydat studovat do zahraničí.

Zdroj: tisková zpráva