Druhé kolo přijímacího řízení na PdF UHK

26. 7. 2014 | Aktuality

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové (PdF UHK) vypsala druhé kolo přijímacího řízení. Týká se vybraných bakalářských a magisterských oborů v rámci následujících studijních programů:

  • Filologie (Bc., dvouoborové studium)
  • Specializace v pedagogice (Bc.)
  • Učitelství pro základní školy (Mgr., souvislé pětileté studium)
  • Učitelství pro základní školy (NMgr., dvouoborové studium)

Požadavky k přijímacím zkouškám, jejich obsahu a podrobnější informace o jednotlivých studijních oborech jsou k dispozici na stránkách www.uhk.cz.

Přihlášky na všechny obory v rámci druhého kola přijímacího řízení je možné podávat až do 15. srpna 2014. Více informací o doplňujícím kole přijímaček naleznete na této stránce.

Zdroj: www.uhk.cz

Další články k tématu

Střední školy ruší odvolání u přijímaček

Střední školy ruší odvolání u přijímaček

Zatímco v předchozích letech měli uchazeči o studium na střední škole možnost podat odvolání v případě, že skončili těsně pod stanovenou hranicí nutnou k přijetí, letos tomu tak nebude. Odvolání totiž nahradí takzvané nové rozhodnutí. Důvodem je snaha zjednodušit a urychlit přijímací proces na střední školy. Princip nového systému, který školy zavedly kvůli epidemii covid-19, spočívá v tom, že …

číst více
INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

Posledních několik let počet studentů na vysokých školách klesal. Nyní však na školy míří silné ročníky a podle výroční zprávy o vzdělávání v Česku v roce 2019 se trend úbytku studentů zastavil. Loni zaznamenaly školy šestiprocentní nárůst poprvé zapsaných studentů a v budoucnu by číslo mělo podle predikcí ministerstva školství ještě růst. Celkem za posledních 10 let …

číst více