Obor design nábytku nově na Mendelu

20. 3. 2012 | Aktuality

Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně získala akreditaci pro nový bakalářský obor Design nábytku. Ve čtyřletém bakalářském oboru studenti získají znalosti o dřevu a jeho zpracování, vlivu výroby a výrobků na životní prostředí a jejich začlenění do života spotřebitelů jako finálního zákazníka výrobce a prodejce nábytku.

Absolventi oboru se mohou uplatnit v oblasti navrhování a zařizování interiérů, jako samostatní designéři – návrhy nábytku u menších výrobců, nebo jako členové vývojového týmu pro navrhování nábytku a přípravu jeho výroby.

Termín podání přihlášek na nový obor je prodloužen do 11. května 2012. Písemnou část přijímací zkoušky zajišťuje společnost Scio. Uchazeči musí absolvovat základní Test obecných studijních předpokladů a talentovou zkoušku na Mendelově univerzitě.

Zdroj: tisková zpráva

Další články k tématu

Sází (na) orientální stromy. Lesníci z MENDELU se připravují na globální oteplování

Sází (na) orientální stromy. Lesníci z MENDELU se připravují na globální oteplování

Mendelova univerzita se rozhodla bojovat proti změnám klimatu. Ve svých lesích chce sázet teplomilné rostliny, jejichž domovem je například Balkán nebo Blízký východ. V uplynulých týdnech začala s výsadbou lísky turecké a kaštanovníku setého, na podzim se k nim přidají ještě cedry a sekvojovce. V jarní etapě výsadby by na revitalizovaném palouku U Jezírka, který patří k lesům univerzity, mělo …

číst více