Češi se zhoršili v angličtině, vyplývá z průzkumu

6. 12. 2019 | Stojí za přečtení

AJČeši se v ovládání angličtiny zhoršili. Podle průzkumu globální vzdělávací společnosti EF Education First se v žebříčku států, jejichž obyvatelé mají angličtinu jako druhý jazyk, Česká republika propadla z loňského 20. místa na letošní 23.

Závěry průzkumu a podoba žebříčku se odvíjely od výsledků testů více než milionu dospělých lidí ve stovce různých států, kde je angličtina druhým dominantním jazykem. Výsledky zahrnují nejenom komunikační dovednosti lidí, ale rovněž podobu výuky angličtiny v jednotlivých státech.

Oproti loňskému roku skóre České republiky pokleslo z 59,99 na 59,30. Letos si lépe vedli čeští muži, jejichž index výsledků dovedností čítal 60,12, zatímco ženy dosáhly na skóre 58,85. Celkově jsou však v žebříčku zemí ženy o něco lepší.

V rámci Evropy bodovaly především severské státy. Na prvním místě se umístilo Nizozemsko, po něm následovalo Švédsko, Norsko a Dánsko. Z našich sousedů přeskočila Česká republika pouze Slovensko, které skončilo ještě o dvě příčky hůř. Lépe něž my si v angličtině vedou Rakušané, Němci i Poláci. Evropa jako celek pak má nejvyšší průměrnou znalost angličtiny mezi jednotlivými kontinenty, na druhém místě za ní stojí Asie.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/cesi-se-v-anglictine-zhorsili-ukazal-pruzkum-40303540

Další články k tématu

Svět máte na dosah… ale svět neumí česky!

Svět máte na dosah… ale svět neumí česky!

Pomaturitní Studium jazyků se slevou a i se statutem studenta. Odložte si rozhodnutí, co dál, o jeden rok! Další vysokoškolské studium nebo práce Vám neutečou… Studujte pomaturitní jazykové kurzy – studium se statutem studenta beze stresu, plné zábavy a přitom skvělá příprava na další vysokoškolské studium nebo do praxe! Intenzivně se v BOHEMIA INSTITUTU můžete věnovat nejen …

číst více
MATURITA Z ANGLIČTINY: Jak zvládnout didaktický test a naučit se cizí jazyk jednou provždy

MATURITA Z ANGLIČTINY: Jak zvládnout didaktický test a naučit se cizí jazyk jednou provždy

Maturitní zkouška z cizího jazyka se skládá ze tří částí. Jednou z nich je didaktický test, jehož součástí je i poslech, který má ukázat, jak jste schopni porozumět mluvenému slovu. S poslechem se v budoucnu nejspíš setkáte i u zkoušek na vysoké škole, takže vůbec není na škodu, věnovat mu už teď při přípravě na maturitu více času. Proto …

číst více