Bomba na VŠE přinesla evakuaci školy a zrušení vyuky

4. 4. 2018 | Aktuality

Dnes v 8:00 obdržela Vysoké školy ekonomické (VŠE) e-mailové oznámení o bombě. Budova nebyla ve zprávě specifikována, proto byly policií preventivně evakuovány areály na Žižkově i na Jižním Městě. Na místo kromě policie dorazili i hasiči. Podle textu e-mailu měla údajná bomba vybouchnout mezi dvanáctou a třináctou hodinou. Dopolední výuku vedení VŠE zrušilo.

“Pracovník Vysoké školy ekonomické v Praze nám nahlásil email, ve kterém anonym hrozí iniciací nástražného výbušného zařízení,” potvrdil zásah mluvčí policie Jan Rybanský.

“Pražští hasiči asistují policistům v areálu VŠE v Praze 3. Jednotky z centrální a holešovické stanice pomáhají s evakuací školy a asistují policejnímu pyrotechnikovi,” uvedl mluvčí hasičů.

Naštěstí byl poplach pouze planý a od půl třetí odpoledne byla opět obnovená vyuka na VŠE.