Chytilová bude vedoucí Katedry režie

Režisérka Věra Chytilová od 1. 5. 2005 povede Katedru režie pražské FAMU.

číst více

Europass

Soubor pěti dokumentů, které jsou dokladem o znalostech a dovednostech občanů Evropské unie, by měl zjednodušit pohyb zaměstnanců po členských státech EU. Chystáte-li se udělat díru do světa, respektive do Evropy, rozhodně čtěte dál.

číst více

Soukromé vysoké školy II.: Tentokrát něco z Brna

I v Brně je možné najít několik soukromých vysokých škol, o které byste jako budoucí studenti mohli mít zájem. Zvláště, pokud pošilháváte po právech nebo ekonomii. Právnické a ekonomické obory jsou totiž to hlavní, co v Brně soukromé školy nabízejí. Jestli vám nějaké to školné nedělá potíže, můžete do toho jít. Na přihlášky máte totiž ještě čas.

číst více

Darja Lešanovská – nejkrásnější vysokoškolačka pro rok 2005

Ve středu 6.dubna byla ve Zlíně vyhlášena Miss Academia 2005. Stala se jí Darja Lešanovská, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

číst více

Soukromé vysoké školy začínají lákat ke studiu

Jestliže se obáváte, že se nedostanete na státní vysokou školu, určitě si dejte přihlášku na některou ze soukromých vysokých škol. Platí se sice mnohdy i velmi vysoké školné, neztratíte ovšem rok studia.

číst více

Studenti Univerzity Karlovy protestují proti stavu české politiky

Výraznou nespokojenost s činností českých politiků vyjadřují někteří studenti UK. Svůj protest vtělili do prohlášení, v němž volají politické představitele k zodpovědnosti a požadují v první řadě demisi současné rozpadající se vlády, jež podle nich neplní svou funkci.

číst více

Eurodesk – Evropská informační síť pro mládež

Evropská informační síť, která má zastoupení v 31 zemích světa, poskytuje především informace pro mladé lidi a pracovníky s mládeží. Hlavními okruhy činnosti organizace Eurodesk jsou informace o studijních a pracovních aktivitách v zahraničí. Na stránkách jsou zpracovány údaje o programech Leonardo da Vinci, Sokrates a Mládež. Nezbytnou součástí jsou i informace o cestování, ubytování, dobrovolných činnostech a práci jako au-pair. Další zajímavou […]

číst více

Rádio Student začne vysílat 1. května 2005

Divíte se, proč jste 1. dubna nenaladili na brněnské frekvenci 107 FM nové Rádio Student? Autoři projektu totiž posunuli začátek vysílání na 1. května 2005.

číst více

Akademie věd ČR má nového předsedu

Na XXVI. zasedání Akademického sněmu Akademie věd ČR 24. března 2005 byl zvolen nový předseda AV ČR prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.

číst více

Stáže v Německu a USA

Další ze série tolik – snad – populárních článků o studiu či práci v zahraničí. Následující text vám napoví, jak a kde se zajímat o pracovní stáž v německém Spolkovém sněmu či studium na vysoké škole v USA.

číst více