Jihočeská univerzita bude mít přírodovědeckou fakultu

18. 5. 2007 | Aktuality

Současní i budoucí studenti biologické fakulty Jihočeské univerzity si od příštího akademického roku musí zvyknout na jiný název. Už nebudou studovat na fakultě biologické, ale na fakultě přírodovědecké. O přejmenování a transformaci stávající fakulty rozhodl akademický senát Jihočeské univerzity.

„Je to další velmi zásadní krok v rozvoji této vysoké školy, o kterém se hovořilo už od poloviny devadesátých let, ale dlouho chyběla konsensuální vůle, aby k tomuto kroku v praxi došlo,“ komentuje tuto změnu rektor Jihočeské univerzity Václav Bůžek.

Na nové fakultě se budou i nadále vyučovat obory biologické. Kromě nich zde vzniknou i jiné vědní obory jako jsou matematika, fyzika, chemie, které by měly sloužit k přípravě učitelů středních škol. Novinkou budou také moderní interdisciplinární obory na rozhraní biologie, chemie, matematiky, informatiky a technických věd.