Europass

Soubor pěti dokumentů, které jsou dokladem o znalostech a dovednostech občanů Evropské unie, by měl zjednodušit pohyb zaměstnanců po členských státech EU. Chystáte-li se udělat díru do světa, respektive do Evropy, rozhodně čtěte dál.

Soukromé vysoké školy II.: Tentokrát něco z Brna

I v Brně je možné najít několik soukromých vysokých škol, o které byste jako budoucí studenti mohli mít zájem. Zvláště, pokud pošilháváte po právech nebo ekonomii. Právnické a ekonomické obory jsou totiž to hlavní, co v Brně soukromé školy nabízejí. Jestli vám nějaké to školné nedělá potíže, můžete do toho jít. Na přihlášky máte totiž ještě čas.

Darja Lešanovská – nejkrásnější vysokoškolačka pro rok 2005

Ve středu 6.dubna byla ve Zlíně vyhlášena Miss Academia 2005. Stala se jí Darja Lešanovská, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

číst více

Soukromé vysoké školy začínají lákat ke studiu

Jestliže se obáváte, že se nedostanete na státní vysokou školu, určitě si dejte přihlášku na některou ze soukromých vysokých škol. Platí se sice mnohdy i velmi vysoké školné, neztratíte ovšem rok studia.

Studenti Univerzity Karlovy protestují proti stavu české politiky

Výraznou nespokojenost s činností českých politiků vyjadřují někteří studenti UK. Svůj protest vtělili do prohlášení, v němž volají politické představitele k zodpovědnosti a požadují v první řadě demisi současné rozpadající se vlády, jež podle nich neplní svou funkci.

Eurodesk – Evropská informační síť pro mládež

Evropská informační síť, která má zastoupení v 31 zemích světa, poskytuje především informace pro mladé lidi a pracovníky s mládeží. Hlavními okruhy činnosti organizace Eurodesk jsou informace o studijních a pracovních aktivitách v zahraničí. Na stránkách jsou zpracovány údaje o programech Leonardo da Vinci, Sokrates a Mládež. Nezbytnou součástí jsou i informace o cestování, ubytování, dobrovolných činnostech a práci jako au-pair. Další zajímavou …

Rádio Student začne vysílat 1. května 2005

Divíte se, proč jste 1. dubna nenaladili na brněnské frekvenci 107 FM nové Rádio Student? Autoři projektu totiž posunuli začátek vysílání na 1. května 2005.

číst více

Akademie věd ČR má nového předsedu

Na XXVI. zasedání Akademického sněmu Akademie věd ČR 24. března 2005 byl zvolen nový předseda AV ČR prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.

Stáže v Německu a USA

Další ze série tolik – snad – populárních článků o studiu či práci v zahraničí. Následující text vám napoví, jak a kde se zajímat o pracovní stáž v německém Spolkovém sněmu či studium na vysoké škole v USA.

Soutěž Miss Academia 2005 spěje do finále

Soutěž Miss Academia 2005 se pomalu blíží do finále. Ze 153 fakult státních i soukromých vysokých škol České i Slovenské republiky vybrala porota 12 dívek, které se nyní uchází o vaše hlasy.