Cena Josefa VAVROUŠKA - Soutěžte o 30 000 Kč

6. 6. 2008 | Aktuality

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy vyhlašuje veřejnou soutěž o Cenu Josefa VAVROUŠKA. Základní zaměření předkládaných prací se má týkat vztahů přírody, společnosti a kultury. Náměty je možné specifikovat do následujících problémových okruhů: • zkoumání ohrožení a příležitostí k trvale udržitelnému rozvoji; • role veřejné politiky při uplatnění kriteria trvalé udržitelnosti; • ekologie člověka tzv. možných budoucností; • globální světová ekonomická rovnováha a ekonomika přírodních zdrojů; • mezinárodní politický systém a ekonomická rovnováha (včetně teritoriálních srovnávacích studií); • etické a duchovní problémy společnosti související s trvale udržitelným rozvojem; • role informatiky, masové komunikace, žurnalistiky a edukačních systémů při tvorbě a proměně lidských a kulturních hodnot.

Charakter prací: Teoretické, teoreticko-empirické nebo empirické studie s případným vyústěním do praktických aplikací. Do soutěže budou zařazeny bakalářské, magisterské a disertační práce obhájené ve stávajícím a v minulém akademickém roce s přiloženými posudky a s informací o výsledku obhajoby.

Kategorie soutěže:

1. studentská (charakter a rozsah bakalářské či diplomové práce);
  2. vědecko-výzkumná (charakter a rozsah doktorandské práce).

V obou kategoriích připadá v úvahu práce individuální i týmová.

Okruhy možných uchazečů: Studenti, doktorandi a mladí pracovníci českých univerzit, vědeckých a výzkumných pracovišť (orientační hranice do 35 let). Podmínky soutěže: Cena se uděluje jednou ročně. Uzávěrka přihlášek prací je stanovena na 4. 7. 2008. Do soutěže se přijímají pouze obhájené práce.

Více informací viz www.fsv.cuni.cz.