Aktuálně z JU - dodatečné přijímací řízení

3. 6. 2008 | Aktuality

Ke studiu na Jihočeské univerzitě (JU) se v posledních letech hlásí vždy zhruba čtyřnásobně více uchazečů, než je možné z kapacitních důvodů přijmout. V minulém roce se na JU hlásilo celkem 12 768 uchazečů, pro akademický rok 2008/2009 Jihočeská univerzita zatím přijala bezmála 11 000 přihlášek ke studiu. Předpokládaný počet nově přijatých studentů do prvních ročníků je 3 682 uchazečů o studium.

Na některé obory je vypsáno dodatečné přijímací řízení (např. na italštinu na filozofické fakultě), celkový počet přihlášek se tedy pravděpodobně zvýší. Také jsou prodlouženy termíny u některých navazujících magisterských a doktorských programů (např. navazující magisterská archeologie na FF JU, doktorský obor na ZSF JU), tato čísla se ale do níže zveřejněné tabulky nepromítají (je bez CŽV, doktorského a navazujícího studia).

Vývoj počtu přihlášek na JU

• srovnání podle fakult v letech 2007/2008:

Ekonomická: 1902/1744

Filozofická: 550/815

Pedagogická: 4947/3709

Přírodovědecká: 583/738

Teologická: 522/594

Zemědělská: 1466/1453

Zdravotně sociální: 2798/1843

Celkem: 12768/10896

(Vzhledem k tomu, že na řadě oborů je stále otevřené přijímání přihlášek, se tyto údaje mohou ještě změnit.)

Zájem obory v rámci fakult V rámci jednotlivých fakult na základě došlých přihlášek vykazovaly největší zájem uchazečů obory Obchodní podnikání na ekonomické fakultě, historické obory a nový obor Dějiny umění na filozofické fakultě, Učitelství pro mateřskou školu a Psychologie na pedagogické fakultě, na přírodovědecké fakultě je zájem o obory rovnoměrně rozložen. Na teologické fakultě to je Sociální práce a charitativní práce a Pedagogika volného času, dále Všeobecná sestra a Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory na zdravotně sociální fakultě, Agroekologie, Biologie a ochrana zájmových organismů a nový obor Agropodnikání na zemědělské fakultě.