Vysoké učení technické v Brně

Druhá šance: přijetí bez přijímaček na FEKT VUT

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. Studenti si mohou na fakultu podávat přihlášky od 15. 6. do 10. 8. 2010. Druhé kolo přijímacího řízení je určené pro studenty, kteří splní některou z podmínek pro přijetí bez přijímací zkoušky. Novinkou je také možnost být přijat na …

číst více

„Je to neobvyklé, ne nemožné“, říká děkanka technické fakulty

Jak se cítí právě zvolená žena ve vedoucí pozici technické fakulty? Jaké plány do budoucna má? Profesorku Jarmilu Dědkovou, novou děkanku Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, vám představí následující rozhovor.

Příručky pro prváky

Prváci se na každé univerzitě stávají se svým zmatečným pobíháním a nekonečnými dotazy oblíbeným terčem vtipů a „brzdami“ na studijním oddělení. Patříte-li letos ke skupince tzv. „zelenáčů“ a rádi byste se vyhnuli zbytečným problémům, určitě se porozhlédněte po průvodcích určených speciálně vám. Zde přinášíme jejich základní přehled. Pozn. Článek byl 13. 9. 2013 aktualizován. (kav)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Výtvarná umění

Výtvarná umění všeho druhu bývají jakožto humanitní směr velmi lákavým oborem. Žel, počet uchazečů každoročně nekompromisně převyšuje počet přijatých šťastlivců – a nezřídkakdy to ani u nich nebývá hned na první pokus. Studium výtvarného umění je zkrátka zcela oprávněně kýženou metou všech, kdo vládnou – s nadsázkou řečeno – „rukama a fantazií“. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více

Rozhovor s rektorem VUT nejen o školném

„Souhlasím se školným, které nebude diskriminační pro sociálně slabší studenty. Kdyby však politici věnovali tolik pozornosti problematice financování univerzit a kvalitě univerzit tak, jako dnes se věnují problematice školného, myslím, že by to bylo daleko užitečnější,“ uvedl v rozhovoru pro Finance.cz Karel Rais, rektor VUT v Brně.