Vysoká škola polytechnická Jihlava

Zbrusu nové vysokoškolské výukové centrum v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická Jihlava, jediná veřejná vysoká škola v Kraji Vysočina, se může od února 2020 pochlubit novým výukovým centrem. Největší stavební investice od doby vzniku VŠPJ za téměř 187 mil. Kč zahrnuje moderně pojatou přístavbu přednáškového sálu a rekonstrukci severního křídla hlavní budovy vysoké školy. A to není vše. Slavnostní otevření nového výukového centra proběhlo …

číst více

VŠPJ: Malá škola s velkými možnostmi

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) letos slaví své patnácté narozeniny a v rámci oslav chystá celou řadu novinek a vychytávek. Připravuje se nové bezkonkurenční studijní zázemí i jednodušší systém podávání přihlášek. Ke stávající budově školy přibude už příští rok moderní výukové centrum. Budova s kapacitou pro 330 studentů zatím nemá v kraji Vysočina konkurenci. Kromě místa pro výuku …

číst více

VŠ, kde ještě berou přihlášky

Školní rok už sice začal, některé vysoké školy ale stále přijímají přihlášky ke studiu. Podívejte se, kam se ještě můžete přihlásit. Čas se rychle krátí! (pozn. Článek byl 3. 9. aktualizován, hav)

číst více

Druhá kola přijímaček na VŠ

Chcete si dát po maturitě chvíli pauzu a lépe se připravit na přijímačky? Nebo jste nezvládli podat včas přihlášku? S následujícím přehledem druhých kol zjistíte, že možností, kde zkusit štěstí, máte ještě dost.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Všeobecná sestra

Chcete vykonávat práci všeobecné sestry v nemocnici? Střední zdravotnická škola již nestačí, základem je terciální neboli vysokoškolské vzdělání. Nabídka je široká. Račte si vybrat.

číst více

Den otevřených dveří na VŠPJ

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) pořádá ve čtvrtek 15. ledna 2015 pro všechny zájemce o studium na této škole svůj den otevřených dveří. Jeho účastníci si tak budou moci na vlastní oči prohlédnout prostředí školy, a to včetně jejích výukových prostor a zázemí, ale samozřejmě se také zúčastnit prezentací studijních oborů. Veškeré informace budou postupně zveřejňovány na stránkách www.vspj.cz. …

číst více

Přehled druhých kol přijímacího řízení v roce 2013

Neuspěli jste v přijímacích zkouškách? Není čas na slzy. Mnoho vysokých škol dodatečně vypisuje druhé kolo přijímacího řízení. Z obsáhlého seznamu si jistě vyberete vysněný studijní obor.

číst více

Které VŠ ještě přijímají přihlášky?

S únorem je minulostí i deadline pro podávání přihlášek na většinu vysokoškolských oborů. Celá řada škol ale přihlášky přijímá dál. Přinášíme Vám přehled nejzajímvějších z nich.

číst více

V Jihlavě otevřeno nové jazykové centrum

Dvanácté zkouškové jazykové centrum British Council v České republice bylo slavnostně otevřeno 7. března. Nové centrum, které funguje při Vysoké škole polytechnické, umožní studentům středních a vysokých škol, ale i široké veřejnosti skládat zkoušky z anglického jazyka přímo v Jihlavě. Jedná se o zkoušky Cambridge ESOL, které patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Certifikát Cambridge ESOL má mezinárodní platnost, …

číst více

Přehled aktuálních druhých kol přijímacího řízení na veřejných VŠ

Pokud jste se napoprvé nedostali na vaši vysněnou školu, není ještě vše ztraceno. Velké množství státních vysokých škol vyhlašuje 2. kolo přijímacích zkoušek, kde stále ještě můžete uspět. Jejich seznam přinášíme v tomto článku.

číst více