Vysoká škola ekonomická v Praze

Filosof na ekonomce

Ing. Petr Špecián (26) je doktorandem na katedře filosofie Národohospodářské fakulty VŠE. Vedle doktorského oboru Ekonomická teorie na VŠE studuje také na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, kde si rozšiřuje obzory hlavně ve filosofii a sociologii. Rozhovor s ním přináší dobrou zprávu nerozhodným: když vás zajímá oboje, pokuste se to spojit!

číst více

Speciál O OBORECH: Demografie

„Demografie stojí na pomezí přírodních a sociálních věd. Dotýká se událostí, které se týkají každého člověka.“ Přesně takovými větami lákají univerzity své potenciální studenty. Co si pod tímto oborem můžete skutečně představit a kam se za ním vydat?

číst více

Slovenská studentka VŠE: Spolužáci mi pomáhají s češtinou

Katarína Chovanová (20 let) studuje druhým rokem Arts Management na VŠE v Praze. Přihlášku si dávala ze Slovenska pouze do Prahy a do Anglie, protože jinde se tento obor studovat moc nedá. A ačkoli se dostala na obě školy, studuje nakonec v našem hlavním městě. O seminárkách v češtině, o česko-slovenských vztazích a o dalších Katčiných zkušenostech si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

číst více

Nový obor Finanční inženýrství na Vysoké škole ekonomické

Nový navazující magisterský obor Finanční inženýrství lze studovat na Fakultě financí a účetnictví při VŠE v Praze. Studium nabízí propojení znalostí ekonomie, bankovnictví a financí s moderními matematickými, výpočetními a statistickými metodami. Finanční, statistické a ekonometrické modely jsou potom aplikovány na měření a řízení rizik, oceňování derivátů, či řízení portfolia. Mezi povinné předměty patří například Teorie pravděpodobnosti …

číst více

Studium na Univerzitě třetího věku mi otevřelo nový svět

Václav Martínek (82) se ve svém věku věnuje tolika aktivitám, že by mu mnozí dnešní vysokoškoláci mohli závidět. Chodí pravidelně plavat, je místopředsedou Klubu důchodců ČKD – Elektrotechnika, překládá ze srbštiny a chorvatštiny, aktivně se věnuje hudbě a turistice. A k tomu všemu ještě chodil čtyři roky do školy, konkrétně na Univerzitu třetího věku (U3V) Vysoké školy ekonomické. Co ho ke studiu přivedlo a jak na ně vzpomíná, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

číst více

Nápad roku v plném proudu!

Čtvrtý ročník soutěže podnikatelských záměrů Vodafone Nápad roku 2011 je již v plném proudu a v těchto dnech také probíhají první informační schůzky. Více se dočtete zde. Soutěž každoročně vyhlašuje Institut rozvoje podnikání (Institute for Development of Entrepreneurship – IDE), vnitřní útvar Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Jejím posláním je zejména šířit a rozvíjet podnikatelské myšlení a aktivity …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (magisterské obory) I.

Nestačí vám bakalářský titul v arts managementu, ale chcete i „magistra“? Protože ho lze v České republice získat na celé řadě fakult, připravili jsme pro vás o magisterském studiu managementu umění a kultury hned dva články. Nejprve se podíváme na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, Janáčkovu akademii a Vysokou školu ekonomickou.************

číst více

VŠE vypsala nový bakalářský obor: Manažer obchodu

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) vypsala nový bakalářský obor v kombinované formě studia s názvem Manažer obchodu. Akreditován je v rámci Fakulty mezinárodních vztahů (FMV). Celkem tak škola pro akademický rok 2011/2012 svým uchazečům nabízí 23 akreditovaných bakalářských oborů ve formě prezenční a dva obory ve formě kombinované. Otevřením nového oboru FMV reaguje na aktuální situaci na trhu práce, …

číst více

Státní maturita a přijímačky: jak se k nim staví vysoké školy?

Letošní maturity budou pro všechny tak trochu pokusné. To ale nic nemění na tom, že většina maturantů podává přihlášku na vysokou školu a trne, jak se jednotlivé instituce ke státní maturitě postaví. Nebudou se překrývat termíny maturit a přijímacích zkoušek? Zohledňuje vámi vybraná škola výsledky maturity u přijímaček? Zeptali jsme se přímo na univerzitách.

číst více