Uplatnění

Ucelené informace pro ty, kdo nejdou studovat hned po maturitě

Server VysokeSkoly.cz představuje novou stálou rubriku Studium po třicítce, která je určena pro všechny, kdo zvažují studium na VŠ s časovým odstupem od maturity.

číst více

Personální agentury: k čemu jsou?

Letní měsíce jsou každoročně časem, kdy úřady práce, pracovní agentury a webové portály doslova přetékají zájmem uchazečů o zaměstnání. Ke stávajícím kandidátům se totiž právě v tuto dobu přidávají také řady středoškolských i vysokoškolských absolventů, kteří už se kromě brigády poohlížejí i po trvalejším úvazku. Pomoci hledat jim mohou i již zmíněné personální agentury.

číst více

Jak vybrat tu správnou (vysokou)?

Je jen málo životních dilemat, která by ve své obtížnosti předčila rozhodování o vlastní budoucnosti. Jakoby nestačilo, že maturanti mají už v těchto dnech plnou hlavu záludných maturitních otázek, které je pronásledují už teď při písemných i ústních testech ve škole (a někoho možná i v noci). Do toho všeho se teď musí rozhodnout, kam se budou ubírat, až dokončí střední školu. Pozn. Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován (lč).