Téma:chci studovat výpočetní techniku

ČVUT chystá nový program Otevřené elektronické systémy

České vysoké učení v Praze získalo akreditaci pro nový program Otevřené elektronické systémy, který pokrývá oblast moderní elektroniky, komunikační techniky, rádiových a elektronických systémů a progresivních technologií. Program bude na Fakultě elektrotechnické dostupný v bakalářské i navazující magisterské formě. Studenti, kteří plánují svou kariéru spojit s hi-tech průmyslem, se mohou hlásit už do akademického ročníku 2013/14. Bakalářský program je …

Speciál O OBORECH: Výpočetní technika

Ty tam jsou doby, kdy vrchol výpočetní techniky představovaly korálky na počítadle. V dnešním slova smyslu výpočetní technika rovná se počítač.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

číst více

Přípravné kurzy pro nové studenty

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava pořádá pro studenty, přijaté ke studiu prvního ročníku v akademickém roce 2010/2011, přípravný kurz ke zdokonalení poznatků ze středoškolské matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky a chemie. Kurz proběhne v prostorách technické univerzity v Ostravě-Porubě od 30. srpna do 10. září 2010.

Opavská univerzita otvírá nový obor – Multimediální techniky

Toužíte po oboru technickém a přitom tvůrčím? Chcete aby vaše studium bylo tak trochu o umění a zároveň o fyzice? Nechcete se vzdát kultury ani techniky? Pak je pro vás možná řešením nově otevřený obor na Slezské univerzitě v Opavě – Multimediální techniky. Pozn. Článek byl aktualizován dne 21. 11. 2009 (-hus-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – II. díl

Ve druhém díle o informatice vám přinášíme postřehy studentů, kteří ji studují či studovali na různých školách. Dozvíte se, co vás čeká na Matfyzu, ČVUT, VUT v Brně, Technické univerzitě v Liberci, na VŠE i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – I. díl

Informatika je vyhledávaným a perspektivním oborem. V České republice se dá studovat na mnoha různých školách, často i na takových, kde byste ji rozhodně nehledali. V prvním díle vám přinášíme jejich přehled a rozdělení. Pozn. článek byl aktualizován 8. 12. 2009 (-hus-).