Téma:chci studovat technickou chemii

Speciál O OBORECH: Anorganická chemie

Chemie je věda velmi důležitá pro dnešní dobu a na její výdobytky narážíme na každém kroku. Jednou z možných specializací v této oblasti je právě chemie anorganická; obor, který můžete studovat hned na několika českých školách.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Národní kolo chemické olympiády na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Ve dnech 24. a 27. ledna se uskuteční na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice národní kolo 47. ročníku Chemické olympiády kategorií A (gymnázia) a E (střední odborné školy s chemickým zaměřením).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin

Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Kybernetika

Umělá inteligence? Sci-fi v denním životě? Nebo co vlastně kybernetika znamená? Vyberte si z nabídky českých vysokých škol, podejte si přihlášku a vydejte se zjistit víc! Pozn.: Článek se zaměřuje především na bakalářské a magisterské obory, doktorské programy jsou proto zmíněny pouze přehledově.

Studenti z Paříže budou studovat na VŠB-TUO

Počty zahraničních studentů, studujících na VŠB-TUO, se každoročně zvyšují. V letošním roce se podařilo Fakultě strojní rozšířit tuto mezinárodní spolupráci zásadním způsobem.

číst více

Výuka jazyků na technických školách musí dále růst a vzkvétat

Technicky vzdělaných mladých lidí je nedostatek a komplexně vzdělaných techniků s jazykovými dovednostmi je ještě méně. Odbornost určitě, ale umět prodat své výsledky práce i v zahraničí, to je to co rozhoduje o úspěchu či neúspěchu mladých lidí na trhu práce. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně dokáže své absolventy vybavit i odbornou jazykovou kvalifikací.

VUT v Brně akademickým mistrem ČR ve florbale

Vysokoškolský florbalový tým VUT v Brně získal o víkendu 5. – 6. června zlaté medaile na finálovém turnaji Akademického mistrovství ČR. O tento velký úspěch se tým z moravské metropole pral s dalšími pěti vysokoškolskými týmy, které prošly sítem regionálních kol.