Téma:chci studovat technickou chemii

POROVNÁNÍ OBORŮ: Metalurgie

Možná, že o významu slova metalurgie má mnoho lidí jen nejasné povědomí, nebo o něm dokonce nikdy neslyšeli. Za všechny ty, kdo už o metalurgii něco vědí, tedy jen lakonicky prozraďme, že jde o obor, bez jehož existence bychom dnes asi byli stále někde na úrovni eneolitu… A kde že lze u nás takový obor studovat? (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biochemie

Na střední škole vás nejvíce baví chemie a biologie, ale nemůžete se rozhodnout, který z předmětů studovat dále na VŠ? Biochemie by mohla být dobrou volbou. V ČR si můžete vybírat z pěti pracovišť, nechat si prominout přijímací zkoušky a dokonce studovat v anglickém jazyce. Pozn. Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

Speciál O OBORECH: Mnoho podob chemie

Najít Chemii jako samostatný obor je v nabídce českých vysokých škol téměř nemožné. Vzhledem k rozsáhlosti této vědy si uchazeč musí zvolit, na jakou problematiku se bude zaměřovat. Zde je přehled oborů, které jsou otevírány v rámci studijních programů Chemie. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Biochemie

Lákalo by vás jednou pracovat v laboratoři? Rozhodujete se mezi studiem chemie a biologie? A co třeba zkusit studium biochemie, které vám představuje tento článek… Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)