Téma:chci studovat geografii

Speciál O OBORECH: Meteorologie a klimatologie

Větru, dešti neporučíš, praví jedno známé pořekadlo. I když i to se dnes někteří vědci a politici snaží změnit, pravdou je, že příroda si do své vlády příliš mluvit nenechá. Člověk se tak alespoň učí počasí předpovídat, analyzovat a pokud možno ho i maximálně využívat. Nejen na tyto, ale i na mnohé další oblasti studia počasí a klimatu se zaměřují také některé obory na našich vysokých školách. (článek byl aktualizován 7. 12. 2013)

číst více

Pedagogická fakulta UPOL vyhlašuje druhé kolo

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení do dvouoborového kombinovaného studia. Kombinace jsou otevírány jako mezifakultní studium s Přírodovědeckou fakultou UP v Olomouci. Přírodovědecká fakulta zajišťuje výuku Geografie a Učitelství geografie. Přihlášky je možné podávat do 14. června 2013. Přijímací zkoušky se nekonají. Přehled otvíraných bakalářských oborů: Informační výchova se zaměřením na vzdělávání a Geografie Matematika …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Geografie

Baví vás zeměpis? Možností, jak se mu věnovat i po střední škole, je hned několik – pomůžeme vám se v nich zorientovat. Pozn. Článek byl aktualizován dne 25. 11. 2009.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

Speciál O OBORECH: Humánní geografie

Již jsme na našem webu psali o fyzicky zaměřených geografických oborech. Zní to možná překvapivě, ale geografii lze studovat i v humanitním zaměření. Co se skrývá pod zdánlivě absurdním pojmem „humánní geografie“? Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)