Téma:chci studovat filologii

Nový obor na Jihočeské univerzitě: Anglický jazyk a literatura

Filozofická fakulta akreditovala žádaný obor, jehož nejznámější tváří bude renomovaný překladatel Shakespeara prof. Martin Hilský

Speciál O OBORECH: Obecná jazykověda

Máte jazykový talent? Chtěli byste jej na vysoké škole rozvíjet, ale je těžké rozhodnout se pro konkrétní jazyk? Nebo naopak chcete své studium konkrétního jazyka podpořit vhledem do toho, jak fungují jazyky obecně? Pak zbystřete u oboru s možná ne příliš zajímavým názvem, ale s o to zajímavějšími poznatky. Pozn. článek byl aktualizován 3. 5. 2010 (lk)

Speciál O OBORECH: Japonská studia

Japonština kraluje žebříčku obtížnosti jazyků. Přesto by se případní zájemci neměli nechat odradit: trpělivost lotosové kvítky přináší a odměnou jim může být kromě poznání fascinujícího světa Země vycházejícího slunce i konkurenční výhoda znalosti jednoho z nejtěžších živých jazyků.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Čínská studia

Nedávno jsme vám blíže představili jeden z „exotických“ oborů, který se zaměřuje na kulturu a jazyky Indie. V Asii ještě zůstaneme: tento článek vám přiblíží tři pracoviště, na kterých je u nás možné studovat obory se specializací na vzdálenou Čínu.

Speciál O OBORECH: Indologie

Obory s nádechem exotiky jsou stále více v kurzu. Jste zapáleni pro jednu úzce vymezenou oblast a láká vás učit se jazyku vzdálené země, poznávat tamější kulturu a zvyky a více rozumět myšlení jiných lidí? Jednu z takových možností nabízí indická studia. Pozn. Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

Nové obory na FF MUNI: Skandinávská studia a Čínská kulturní studia

Na našich stránkách se vás snažíme pravidelně informovat o nově otevřených oborech na různých českých univerzitách. V tomto článku se můžete dozvědět podrobnosti o dvou nových studijních oborech na filozofické fakultě v Brně, které se zabývají odlišnými světovými kulturami.

Speciál O OBORECH: Rozhlasová a TV dramaturgie a scenáristika

Přetékají vám šuplíky papíry s povídkami a smyšlenými příběhy? Milujete rozhlas? Představujete si při čtení knížek, jak byste příběh zfilmovali? Potom by vás mohl zajímat obor Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika. Pozn.: Článek byl aktualizován 29. 11. 2009 (-pel-)

Speciál O OBORECH: Čínská filologie, sinologie

„Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.“ (čínské přísloví) Pozn.: Článek byl aktualizován 29. 11. 2009 (-pel-)