Téma:chci studovat filologii

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filologie – Český jazyk – I.díl

Vzpomínáte rádi na hodiny plné diktátů a gramatických cvičení? Potom se třeba právě pro vás stane studium češtiny celoživotním posláním. V dnešní části věnované studiu filologie na FF se zaměříme na FF UK a FF MU. Na ostatní fakulty se můžete těšit v příštím díle. (článek byl aktualizován 3. 12. 2009 -lč-)

Představujeme: Fakulta humanitních studií UK v Praze

Baví vás dějepis, biologie, základy společenských věd, ale nevíte, který z těchto oborů byste chtěli studovat na vysoké škole? Pražská fakulta humanitních studií je trefou do černého pro studenty, kteří se nechtějí zaměřit přímo na jeden obor a hodlají se zabývat humanitními předměty komplexně. Tříleté bakalářské studium nabízí pouze jediný obor „Studium humanitní vzdělanosti.“ V jeho rámci se však můžete zařídit podle vlastních potřeb. Fakulta vypisuje okolo 2000 předmětů!

číst více

Asijská studia zajímají stále více lidí

„Zájem o asijská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci je značný. Vloni se na čínštinu hlásilo téměř 200 lidí, předloni na japonštinu ještě asi o 50 uchazečů více,“ říká vedoucí katedry David Uher, PhD.

číst více

Chcete studovat němčinu v zahraničí?

Přicházíme se základním přehledem jazykových kurzů němčiny v Německu a v Rakousku. Studium němčiny má oproti angličtině jednu velkou výhodu – náklady na cestu do zahraničí jsou mnohem nižší