Státní jazyková zkouška

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.

Mentalita Australanů je úplně jiná, říká Pavel Leitgeb po studiu u protinožců

Obchodní zástupce Pavel Leitgeb (36) si splnil sen. Nechal práce a odjel do Austrálie studovat angličtinu. Původně půlroční pobyt se protáhl na téměř dva roky.

číst více

Jazykové zkoušky z angličtiny: jak se v nich vyznat?

Znalost cizích jazyků bývá dnes takřka standardní položkou v požadavcích, které zaměstnavatelé kladou na své budoucí zaměstnance. Mezi „základními“ jazyky bývá zejména angličtina. Mnohde už vám ale nepostačí pouhé slovní ujištění, že jste se jazyk pilně učili celou základní, střední či vysokou školu a že ho tedy bravurně ovládáte. Chce to nějaký doklad. A ten nedostanete jinak, než složením příslušných jazykových zkoušek… (aktualizováno 11. 7. 2011)

S portugalštinou pro certifikát

Každý dnes umí anglicky, každý druhý španělsky, někdo německy či rusky. Jakýkoli jazyk navíc se ale cení a paříte-li k těm, kteří vládnou plynnou portugalštinou, neváhejte svou znalost stvrdit papírovým osvědčením. Jaké jsou možnosti?

číst více

Umíte švédsky? Potvrďte to zkouškou SWEDEX!

Pokud je vám blízká země tří korunek, proč svůj vřelý vztah nestvrdit třeba nějakým oficiálním diplomem? Začít můžete dokladem o splněné jazykové zkoušce, jímž je v případě švédštiny mezinárodní jazykový certifikát SWEDEX.

S polštinou pro certifikát

V tomto díle našeho seriálu přibližujícího jazykové certifikáty se dozvíte, jaké máte možnosti, chcete-li svou dobrou znalost polského jazyka stvrdit nějakým „kusem papíru“. Ten se potom může hodit v zaměstnání nebo u přijímaček na vysokou školu.

S ruštinou pro certifikát

Angličtina, němčina a francouzština už dávno nestačí pro efektivní komunikaci v mezinárodním obchodu. Stále více se mluví o jazyce, který prožívá v posledních letech renesanci. Možná jste si mysleli, že ruština zmizela z nutné výbavy světoběžníka někdy před dvaceti roky. Omyl, certifikát z ruského jazyka se vám může hodně hodit!

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého drilu nenaučíte. Útěchou ať je aspoň to, že se vám tahle dřina jednou může pěkně vyplatit, neboť jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)