Sociální práce

Speciál O OBORECH: Sociální práce

Toužíte pomáhat druhým lidem? Možná jste netušili, že takový obor se dá dokonce studovat. Sociální práce vás připraví na pomoc znevýhodněným a vyloučeným skupinám, menšinám, cizincům a dalším lidem v ohrožení. Co vás během studia čeká a kde můžete tento obor studovat?

číst více

Speciál O OBORECH: Vychovatelství

Málokterý obor v sobě snoubí tolik profesí – pedagoga, psychologa, sociologa i manažera. Studium vychovatelství přináší možnost ovlivnit životy lidí kolem vás, pojďte se podívat, co jeho studium obnáší. (Pozn.: Článek byl 24. 11. 2013 aktualizován (lč))

číst více

Tip na léto: dobrovolnická práce v Severním Irsku

Veronika Matoušová strávila tři měsíce jako dobrovolnice prací s postiženými lidmi v Severním Irsku. Jaké to je pracovat v rámci komunity Camphillského hnu­tí?

číst více

Rozhovor: jak skloubit práci, školu a domácnost?

Vysokou školou možnosti dalšího studia po maturitě zdaleka nekončí. Pokud se pro svou profesi potřebujete naučit něco nového, nechcete se kvůli škole vzdát zaměstnání nebo vás nepřijali na vaši vysněnou univerzitu, vždy se můžete zapojit do tzv. celoživotního vzdělávání. U některých profesí je to dokonce vaší povinností. Své o tom ví Jana Dlouhá, která pracuje jako pečovatelka a vzdělání si musí neustále doplňovat.

číst více

Dobrovolnictví aneb Jak prospět sobě i jiným

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste využili své síly ve prospěch potřebných? Chtěli byste nasbírat cenné zkušenosti za našimi hranicemi a nevadilo by vám při tom, že za to nebudete dostávat závratné sumy peněz? Potom by se vám mohlo hodit několik užitečných informací o tom, jak se stát dobrovolníkem a co od toho čekat.

číst více

Speciál O OBORECH: Sociální práce

Umíte jednat s lidmi? Rozhodli jste se, že svůj život zasvětíte pomoci ostatním? Odmítáte předsudky některých lidí vůči menšinovým skupinám? Pokud jste třikrát odpověděli ano, pak můžete směle uvažovat o studiu některého z široké nabídky bakalářských oborů Sociální práce, které si nyní představíme… (článek byl aktualizován 24. 11. 2009)

číst více