Právo

Jeden studijní program nestačí

Ing. Mgr. Vladimír Košler již v roce 2001 zahájil na VŠFS studium programu Ekonomika a management, obor Řízení podniku a podnikové finance, které úspěšně ukončil titulem Ing. v roce 2007. V průběhu studia i po jeho ukončení se věnoval podnikatelské činnosti i osobnímu rozvoji. Díky širokému zájmu a pestré pracovní činnosti obdržel i nabídku na spolupráci v oblasti insolvenčního …

číst více

Kdybych byl pěkná holka, tak si řeknu: ty lidi mě chtěj

S Dominikem Ferim o Facebooku, zlaté kleci, vodce s džusem a pravicovém vysokoškolském životě. Politice se totiž při rozhovoru s ním vyhnout nejde.

číst více

Brno vs. Praha – kde se lépe studuje?

Co je lepší – Brno, nebo Praha? Otázka zapeklitější snad víc než ta o původu člověka. Rozhodování mezi těmito dvěma městy také řeší mnoho budoucích vysokoškoláků. Abychom se vám pokusili usnadnit výběr, zeptali jsme se studentky pražských práv Terezy a studenta brněnských práv Martina, jak jsou se svou volbou spokojeni.

číst více

Národní kolo soutěže Moot Court vyhráli studenti z Olomouce

Barbora Hudková a Marek Zeman z olomoucké právnické fakulty získali prvenství v celorepublikové studentské soutěži simulovaných soudních procesů na téma nový občanský zákoník. Ve finálovém souboji národního kola Czech Moot Court Competition, které se včera konalo v Olomouci, zdolali své kolegy z Masarykovy univerzity. „Věřit jsme si začali až v průběhu soutěže a postupně jsme cítili šanci na co nejlepší …

číst více

Tituly MBA, BBA, DBA, MSc, LLM: Co to je a kde to získat

Studium MBA začíná být poměrně známým i v České republice. Ovšem nejen manažeři mají svůj titul – kromě MBA a variant BBA a DBA na několika českých školách můžete získat za jméno třeba LLM či MSc. Co tyto zkratky znamenají a kde takový titul získáte?

číst více

Exkluzivně: Žebříček nejoblíbenějších oborů a uplatnění absolventů

S počátkem prosince nastává čas, kdy by si každý maturant měl říct, jakým směrem by se chtěl ubírat. Na jakou vysokou školu podat přihlášku? To je otázka, která každoročně trápí tisíce absolventů středních škol. Přinášíme vám proto přehled, na jaké obory se každoročně hlásí nejvíce uchazečů a jaké je uplatnění absolventů.

číst více

Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?

Může se stát, že po třech letech bakalářského studia člověk zjistí, že chce dělat něco úplně jiného, nebo navazující magisterské studium pro daný obor prostě neexistuje. Přinášíme přehled některých škol nabízejících ty nejžádanější obory v ČR, které přijímají na magisterské studium i absolventy zcela odlišných studií.

číst více

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

číst více

Studujte lidská práva v Benátkách – a nejen tam!

Ještě do 31. března mají současní studenti magisterského či doktorského studia čas podat si přihlášku k ročnímu studiu European Master in Human Rights and Democratisation (E.MA), který probíhá ve spolupráci více než čtyřiceti evropských univerzit. První semestr studia stráví posluchači v italských Benátkách, ten druhý pak na jedné ze zúčastněných vysokých škol. Mezi partnerské univerzity patří mj. školy …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Právo

Co spojuje Brno, Olomouc, Plzeň a Prahu? Nejsou to jen velká česká města s množstvím památek a krásných míst, která rozhodně stojí za návštěvu, ale i sídla jediných čtyř veřejných právnických fakult v České republice. Pokud patříte mezi ty, kteří v právu vidí svou budoucnost, ale stále nevíte, jakou univerzitu si vybrat, tak právě pro vás je tu dnešní díl porovnávání oborů.

číst více