Pracovní agentury

Léto mezi gejzíry

„Islanďani jsou vstřícní a féroví,“ říká studentka Vyšší odborné školy publicistiky Albína Mrázová (22), která se rozhodla strávit léto na Islandu. A to nejen mezi gejzíry a vodopády, ale hlavně u koní, v zemi, kde v létě prakticky nezapadá slunce a i o půlnoci je tam světlo jako ve dne.

číst více

Brigády last minute – jak si na poslední chvíli sehnat práci na léto?

Prázdniny se blíží k polovině a vy pořád nemáte brigádu? Poradíme vám, kde hledat na poslední chvíli. Pozn. Článek byl 21. 7. aktualizován. (hav)

číst více

Neptejte se hned na benefity, radí absolventům personalisté

Na jaře často studenti začínají hledat novou práci. Nejen proto, že si chtějí vydělat peníze na prázdniny. Mnozí si totiž uvědomují, že za pár týdnů skončí škola a oni jako absolventi budou muset zaujmout zaměstnavatele mezi množstvím dalších uchazečů.

číst více

Kde hledat brigádu v zahraničí

Chcete-li pracovat o letních prázdninách v zahraničí, máte nejvyšší čas začít jednat. Díky vstupu České republiky do EU se věci zjednodušily a nepotřebujete pracovní povolení. Proto každoročně vyráží mnoho českých studentů do ciziny, kde nalézají uplatnění hlavně jako dělníci, barmani, číšníci a na farmách jako sběrači. Půjdete-li štěstí naproti, máte šanci najít i zajímavější brigádu. (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Jsem absolvent. A co dál?

Končíte školu a nevíte, jakým směrem se ubírat dál? Možností je hned několik – můžete pokračovat v dalším studiu, začít pracovat, podnikat, a nebo se třeba poohlédnout po tom, co se absolventům nabízí za humny naší republiky…

číst více

Možnosti uplatnění absolventů na trhu práce

Rozhodujete se o svém budoucím povolání? Hledáte zaměstnání? Chystáte se na pracovní pohovor? Informujeme vás o tom, které profese jsou v současnosti vyhledávány a nejlépe finančně ohodnoceny. Mimoto se dozvíte, co považují zaměstnavatelé při výběru uchazečů za podstatné a které kompetence budou na vzestupu v nadcházejících letech. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více

Pracovní agentury

Chystáte se využít služeb pracovní agentury? Pročtěte si svá práva a povinnosti a zajistěte si tak pohodlný vstup do nového zaměstnání. Provedeme vás zprostředkovateli práce na území České republiky a upozorníme vás na kritéria, kterými se agentury od sebe odlišují.

číst více

Kde hledat zaměstnání

Zakončili jste úspěšně studia a chystáte se vykročit do nového světa zaměstnání? Rozšiřte své obzory, zorientujte se v nabídce a vyberte pro sebe tu nejvhodnější variantu. Přinášíme vám seznam míst, kde vám pomohou najít vhodné zaměstnání.

číst více

Rekvalifikační kurzy: jistotu nenabídnou, naději ano

Nebývá výjimkou, že v životě člověka přijde chvíle, kdy zjistí, že by vlastně chtěl dělat něco úplně jiného, než vystudoval. A nebo, že mu absolvovaná škola nedala zdaleka vše, co vyžaduje také praxe. Ať tak či onak, právě proto jsou tu rekvalifikační kurzy, které házejí všem zbloudilým záchranný kruh. Sáhnout po něm ale už musíte sami. (pozn.: článek byl 25. 2. 2014 aktualizován (lč))

číst více