Práce

Nejdu na VŠ, kam teď?

Kdo má přes dvacet a není na vysoké škole, zdá se podezřelý. Ale proč? Někdo si prostě volí netypickou cestu životem a jiný není třeba studijní typ. Pokud vám letos nepřišel dopis s vytouženým rozhodnutím o přijetí nebo jste při podávání přihlášek zaváhali, zda je studium na vysoké škole právě pro vás, nechte si nastínit krátký výčet možností, které existují. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Letní brigáda v zahraničí?

Každý z nás zná někoho, kdo letos sklízel sklenice v Americe nebo meruňky ve Španělsku. Stereotyp totiž nevládne jen českému hypermarketu. Jestli máte pocit, že hledáte tak trochu jinou brigádu, připravili jsme pro vás inspiraci na léto.

číst více

Workcampy – dobrovolnická práce i zábava

Máte v létě dva týdny volné a nevíte, co s nimi? Chtěli byste se podívat do zahraničí, ale neláká vás vidina dovolené proležené na pláži plné řvoucích turistů? Chcete se setkat s lidmi z různých koutů světa a zároveň udělat něco prospěšného? Jestli ano, zvažte účast na workcampu.

číst více

Brigáda či praxe na léto? Začněte hledat co nejdřív!

Pro mnohé z nás je léto ještě daleko. Dělí nás od něj nekonečné přípravy a učení, maturita či zkouškové období. Pokud ale od prázdnin očekáváte kromě zábavy a odpočinku i nějaké vydělané peníze či cenné zkušenosti, doporučujeme začít s hledáním brigády či praxe co nejdřív!

„Nepřijat/a“

Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.

Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)