Peníze

Nechtějí mi zaplatit brigádu – co s tím?

Celé prázdniny pracujete a plánujete, co s vydělanými penězi uděláte. Pak ale výplata nepřichází a vy si nevíte rady? Poradíme vám. Mějte smlouvu Teď už je asi pozdě vám radit, abyste nepracovali načerno. Se smlouvou, kde máte stanovenou mzdu a termín její výplaty, se vám nezaplacené peníze budou vymáhat – pochopitelně – mnohem snáze. Zkuste …

Studentské účty: neplaťe zbytečně

Možná vás čeká první brigáda, možná jste se rozhodli šetřit. Pokud nechcete svoje úspory zašívat do polštáře, můžete si vybrat z pestré nabídky studentských kont. Přinášíme vám jejich přehled a srovnání.

číst více

Obor jasný, ale univerzita ne

Pokud jste jednoznačně rozhodnuti pro obor, ale s volbou vysoké školy váháte, nepodceňte to. Vodítek, která pomůžou se rozhodnout, je celá řada.

Jak na předvánoční brigády

Lámete si hlavu, kde vezmete peníze na vánoční dárky pro své blízké? Máte čas a chuť si na to, co najdou pod stromečkem, sami vydělat? Dáme vám pár tipů, jak dát svému vánočnímu rozpočtu finanční injekci.

číst více

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?

číst více

Brno vs. Praha – kde se lépe studuje?

Co je lepší – Brno, nebo Praha? Otázka zapeklitější snad víc než ta o původu člověka. Rozhodování mezi těmito dvěma městy také řeší mnoho budoucích vysokoškoláků. Abychom se vám pokusili usnadnit výběr, zeptali jsme se studentky pražských práv Terezy a studenta brněnských práv Martina, jak jsou se svou volbou spokojeni.

číst více

Studentský účet: který je pro vás nejvýhodnější?

Přechod ze střední školy na vysokou přináší celou řadu nových povinností i zkušeností. Často se mluví o „stavění na vlastní nohy“ a myslí se tím „zkus vyjít s penězi sám/sama“! S tímto úkolem vám můžeme pomoci. Nahlédněte do našeho přehledu studentských účtů a naučte se, na co si dávat pozor. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 7. 2013 (lč))

číst více

Povánoční brigáda – lyžařský instruktor. Jak se jím stát?

Milujete zimu, sníh, hory a chcete si vydělat? Není lepší náplast na peněženku po Vánocích než práce lyžařského instruktora. Ale cesta k této atraktivní práci není jednoduchá.

Jak si přivydělat? Zkuste doučování

Doučování je pro studenty ideální brigáda. Člověk sám se při něm ledacos naučí, dostane slušně zaplaceno a většinou ho samotného taková práce baví. Doučovat se dá téměř cokoliv. Jak ale takovou brigádu sehnat?

Vánoční a zimní brigády

Kdo by nechtěl udělat radost svým blízkým pěkným vánočním dárkem nebo si užít Silvestra na horách. Konec roku se nese ve zvýšených výdajích. Poradíme vám, kde hledat brigády, abyste se nedostali do červených čísel.